Százmilliókat kap a Világbanktól Szerbia

A Világbank 800 millió dollár hitelt hagy jóvá Szerbiának a következő két évre a költségvetés támogatására és reformok végrehajtására.

WL
2012. 12. 06. 19:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szerb gazdaság idén várhatóan mintegy két százalékkal zsugorodik részben a kivitel visszaesése következtében, valamint annak hatására, hogy a szárazság miatt a tavalyinál jóval kisebb volt a termés.

Az ország GDP-arányos államadóssága várhatóan jövőre kerül csúcsra 65,2 százalékkal az idei 60 százalék körüli szint után. Szerbiában az éves szintű infláció 12,9 százalék volt októberben. A Világbank 2000 óta mintegy 2 milliárd dollár hitelt folyósított Szerbiának.

A szerb parlament által a múlt héten elfogadott jövő évi költségvetés szerint a GDP-arányos államháztartási hiány 3,3 százalék lesz az idei 5,6 százalék után. A kormány azt vállalta, hogy a hiányt 2014-ben a GDP 1,9 százalékára, 2015-ben 1 százalékára szorítja le. A jövő évi költségvetés 2 százalékos gazdaságnövekedéssel számol, míg a Világbank szerényebb, 1,5 százalékos bővült vár.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.