Jól jött ki az euró a kézrázásból

Az euró és a kőolaj is profitált az amerikai költségvetési szakadék elkerüléséről az utolsó pillanatban született megállapodásból.

BuL
2013. 01. 02. 10:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az európai közös fizetőeszköz az 1,33 dolláros szint közelébe erősödött szerdán délelőtt a kedd délutáni 1,3218 dolláros árfolyamot követően. Elemzők rámutattak: a költségvetési kompromisszum nagyobb kockázatvállalásra sarkallta a befektetőket. Míg az elmúlt kereskedési napokon a várható adóemelések, és kiadáscsökkentő intézkedések ellenére is inkább a még mindig biztos befektetésnek számító amerikai dollárba tették a pénzüket, a megállapodás után elkezdtek ismét euróba invesztálni.

Az Európában irányadónak számító északi-tengeri Brent olajfajta ára 112 dollár fölé emelkedett hordónként, ez december közepe óta a legmagasabb. Itt is elsősorban a dollár gyengülése játszotta a főszerepet, miután a dollárban jegyzett kőolaj kedvezőbb a más devizával rendelkezőknek. A Brent az évet minden eddiginél magasabban, 111 dolláros átlagárral zárta miután a geopolitikai feszültségeknek a termelésre gyakorolt negatív hatása ellensúlyozta az olajkereslet csökkenése miatti aggodalmakat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.