Jön az egységes európai telefondíj?

Hálózataik egyesítését tervezik Európa vezető távközlési vállalatai a Financial Times szerdai beszámolója szerint.

BL
2013. 01. 09. 12:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A brit üzleti napilap szerdai számában bennfentesektől származó információkra hivatkozva azt írta: a szakma nagyágyúi – Deutsche Telekom, Telefonica, France Telecom, Telecom Italia – a kérdést az Európai Unió versenypolitikáért felelős biztosával, Joaquin Almuniával vitatták meg egy minap lezajlott magánmegbeszélésen.

A páneurópai távközlési hálózat kialakításának az a célja, hogy egységesítsék a jelenleg meglehetősen szétdarabolt piacot, ami rontja az ágazat versenyképességét, gátja a növekedés kibontakozásának. Az egységesített piac jobban felvehetné a versenyt az Egyesült Államokkal vagy Kínával, ahol csak néhány nagyvállalat uralja a piacot. Ráadásul a felhasználók is jobban járnának, mert egységes lenne a telefon- és internetszolgáltatás díjrendszere.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.