„Nem fog csökkenni a jövedelmük”

A pedagógusoknak nem fog csökkenni a jövedelmük a januári fenntartóváltás után.

DA
2013. 01. 20. 14:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az emberi erőforrások minisztere szerint azok a tanárok, akik eddig az önkormányzattól kapták béren kívüli juttatásukat, a támogatást ezután is megkapják. Balog Zoltán azt mondta: a kormány megvizsgálja a pedagógusokra vonatkozó kafetéria eltérő gyakorlatát, és rendezi a szabályokat.


A miniszter megismételte, hogy ősszel várhatóan bevezetik a tanári életpályamodellt, ami béremelést jelent a pedagógusoknak. „Mindenre gondoltunk a béreknél, ami természetesen a fizetési papírján szerepel azoknak, akik továbbra is az oktatásban dolgoznak, és ugyanazt a munkát végzik. Abban bízunk, hogy szeptembertől az a bérrendezés, ami komoly béremelést jelent majd a pedagógusoknak – a pedagógus életpálya – el tud indulni. Ez még nem száz százalék, de már közel állunk ahhoz, hogy ki tudjuk mondani, hogy igenis, az életpályával komoly béremelés is fog járni. De addig is az a jövedelem, ami eddig is ott volt a számlájukon, az továbbra is oda fog érkezni” – nyilatkozta Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.