Tájékoztatásuk szerint 2012-ben 47 új útvonalon és 4 új országban közlekedtek. Magyarországról 1,77 millió utas választotta a Wizz Air légitársaságot, ami 30 százalékos növekedés egy év alatt.
A légitársaság 2012-ben 203-ról 250-re emelte útvonalai számát, működését újabb országokra terjesztette ki, ezzel 29 országba indít járatokat, köztük Grúziába, Izraelbe, Szlovéniába és Svájcba is. Az összesen 80 ezer járat átlagos kihasználtsága 85 százalék feletti, ami mutatja, hogy népszerűek a légitársaság alacsony árai – közölte a légitársaság. A Wizz Air számítása szerint 2013-ban 13,5 millió utas választja a társaságot.
Váradi József, a Wizz Air vezérigazgatója a közleményben kiemelte, hogy a magas üzemanyagárak és az emelkedő adók ellenére mintegy 12 százalékkal növekedett a kereslet szolgáltatásuk iránt a múlt évben, ami az egyik leggyorsabb növekedési ütem az európai légi közlekedési ágazatban. Az idén tovább bővítik tevékenységüket.
A Wizz Air 39 darab A320 Airbusból álló flottát üzemeltet 16 állomásról több mint 250 útvonalon 83 úti céllal 29 országba, és 1500 szakembert alkalmaz.
Több mint másfél millióan ültek fel rá Magyarországról
A Wizz Air diszkont légitársaság 2012-ben több mint 12 millió utast szállított, 12 százalékkal többet, mint a megelőző évben.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!