Szijjártó: Ez nem bizonytalanság, hanem változás

Nem várhatók új szektorális adók Magyarországon – jelentette ki Szijjártó Péter egy osztrák gazdasági lapnak adott, csütörtökön megjelent interjúban.

NT
2013. 02. 21. 10:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára azt is elmondta a Wirtschaftsblattnak nyilatkozva, hogy sok, a kormány által bevezetett ágazati adó határozott idejű volt, és már megszűnt.

Az államtitkár nem ért egyet azzal, hogy a kormány intézkedései elbizonytalanítják a befektetőket. „Ez nem bizonytalanság, hanem változás, amit nem mindenki üdvözöl, de van, aki nagyon is” – fogalmazott. A magyar adórendszer inkább a szolgáltató, és nem a termelő szektort terheli, tette hozzá.

A kormány célja Európa termelési központjává tenni Magyarországot – jelentette ki. Mint közölte, 2010 óta német vállalatok ötmilliárd eurót fektettek be az országban,18 új gyárat építettek és huszonkettőt bővítettek. Rámutatott arra is, hogy az osztrák közvetlen külföldi befektetések terén Magyarország a negyedik helyen áll, emellett Ausztria tavaly november óta – Oroszországot leelőzve – a második legfontosabb kereskedelmi partnere hazánknak Németország után.

Kitért arra is, hogy a kormány a gazdasági kapcsolatok diverzifikálására törekszik, ezzel összefüggésben nemcsak a Távol-Kelet, a Kaukázus térsége és az arab világ, de Afrika felé is nyit. A Nyugat-Balkánon tovább akarja fejleszteni az élenjáró magyar befektetési kapcsolatokat.

Mindig jobb, ha a piacokról finanszírozza magát egy állam, mint ha intézményektől kér pénzt, mondta az államtitkár az előző heti kötvénykibocsátással kapcsolatban. „Van egy gazdaságpolitikai víziónk, és nem akarunk beleszólást a gazdaságpolitikába, függetlenek akarunk maradni, ezért nem csak a kamatfeltételekről van szó a számunkra” – fejtette ki.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.