300 forint felett járt az euró

Gyengült délután a forint, kevéssel negyed hét után az euró árfolyama pár percre ismét átlépte a 300 forintot a kora délutáni 297,88 forint után.

BL
2013. 03. 08. 19:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A dollár 229,46 forintról 231,10 forintra, a svájci frank 240,87 forintról 242,30 forintra erősödött.

A piac kereskedők szerint arra reagált, hogy a pénteken megjelent – bár rövid ideig elérhető – Hivatalos Értesítő szerint az MNB új szervezeti és működési szabályzata módosítja az alelnökök feladatköreit úgy, hogy az új alelnökhöz, Balog Ádámhoz csoportosítja át a monetáris politikát és a pénzügyi stabilitást is, Karvalits Ferenc csak a statisztikáért, Király Júlia pedig csak a készpénzlogisztikáért felel majd a jövőben.

A jegybank szervezeti felépítését mutató ábra szerint a szabályzat Balog Ádám alá két ügyvezető igazgatót, a monetáris politikáért felelős igazgatót, illetve a pénzügyi stabilitásért és a hitelösztönzésért felelős ügyvezető igazgatót rendeli. Utóbbiak alatt rendre öt, illetve négy igazgatóság működik majd. A frissen létrehozott főigazgatói pozíciót – az MNB korábbi tájékoztatása szerint – Nagy Róza tölti majd be. Az új SzMSz a főigazgató alá két ügyvezető igazgatót, a gazdaságstratégiáért és tervezésért felelős ügyvezető igazgatót, illetve a bankműveletekért, számvitelért és működési szolgáltatásokért felelős ügyvezető igazgatót rendeli. Mindkét ügyvezető igazgató alá három-három igazgatóság tartozik. Az elnöki kabinet irányítja majd a jegybanki kommunikációt.

Gyengítette a forintot az is, hogy a Fitch egy fokozattal leminősítette Olaszország szuverén adósságának besorolását.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.