Cameron személyi titkárával is egyeztet Szijjártó

Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára egynapos munkalátogatásra csütörtökön Londonba utazik

PR
2013. 03. 06. 17:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az államtitkár tárgyalást folytat majd többek között John Cassonnal, David Cameron brit miniszterelnök külügyi személyi titkárával, Nick Bairddel, a kereskedelemfejlesztéssel és befektetésösztönzéssel foglalkozó szervezet, a UKTI vezérigazgatójával, Michael Fallon gazdasági minisztériumi államtitkárral, valamint találkozik a Magyar-Brit Kereskedelmi Kamara (HBCC) vezetőivel is – tájékoztatott Szijjártó Péter sajtófőnöke.

A Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára kedden fogadta Cornelia Piepert, a német Szövetségi Külügyminisztérium államminiszterét. Szijjártó a találkozón a magyar–német gazdasági együttműködést egyértelmű sikertörténetnek minősítette, mert a német vállalatok összesen 1 millió 300 ezer magyar ember megélhetését biztosítják. Ferbruár 22-én Szijjártó újabb határátkelők megnyitásáról, a Budapest–Belgrád-vasútvonal felújításáról tárgyalt Belgrádban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.