Export: rekordévet zárt a magyar mezőgazdaság

A magyar mezőgazdaság minden idők legjobb exportteljesítményét produkálta tavaly – mondta Czerván György.

WL
2013. 03. 07. 16:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Agrár Forgóeszköz Hitelprogramhoz hasonlóan Élelmiszer-ipari Forgóeszköz Hitelprogram elindítását is tervezik. Erre a célra várhatóan mintegy 6 milliárd forint forrás áll majd rendelkezésre. Bővíteni fogják a jogosultak körét – például egyéb mezőgazdasági, erdészeti és halászati termékpályán működő, elismert termelői csoportokkal – az Új Magyarország TÉSZ Forgóeszköz Hitelprogramban.

Az államtitkár az idei kormányzati tervek között említette a vízgazdálkodási, öntözési és aszálystratégia kialakítását, a földtörvénnyel, az üzemszabályozási és az integrációs törvénnyel kapcsolatos feladatok elvégzését, továbbá az ágazati stratégiák kimunkálását, a sertésstratégia megvalósításának elkezdését, a feketegazdaság további visszaszorítását, valamint az uniós Közös agrárpolitikához kapcsolódó szabályozás előkészítését és a feladatok programozását.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.