Megjött a várt GDP-adat: vége a recessziónak

A bruttó hazai termék (GDP) az első negyedévben 0,7 százalékkal nőtt a 2012. negyedik negyedévihez képest, és az ipari termelés növekedési üteme is felgyorsult márciusban.

WA
2013. 05. 15. 7:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Márciusban felgyorsult az ipari termelés növekedési üteme is: az előző hónaphoz képest 0,4 százalékkal nőtt a kibocsátás az előző havi 0,1 százalékos emelkedés után – jelentette a szezonálisan és munkanaphatástól megtisztított adatok alapján a Központi Statisztikai Hivatal. Az adatok megegyeznek az előzetesen közöltekkel. 2012 márciusához hasonlítva az ipari termelés 2,9 százalékkal csökkent, a munkanaphatástól megtisztított adat azonban csak 0,7 százalékos visszaesést mutat.

Áprilisban a fogyasztói árak csak 1,7 százalékkal voltak magasabbak, mint egy évvel korábban – közölte kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Mind a háztartási energiáért, mind a tartós fogyasztási cikkekért kevesebbet kellett fizetni, mint egy éve.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.