Budai: Ez a kormány egyik legsikeresebb programja

Létjogosultságuk van Magyarországon a helyben előállított termékeket kínáló piacoknak – mondta Budai Gyula.

2013. 07. 17. 17:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Budai Gyula kiemelte: az előző kormányok alatt sorra zártak be a piacok, helyükre bevásárlóközpontok és plázák épültek; a folyamat három év alatt megfordult. Az államtitkár szólt arról, hogy a múlt héten megjelent az új Tanyafejlesztési Program pályázati felhívása, a támogatási keretre az önkormányzatok az állam kilencvenszázalékos támogatása mellett tanyasi termékek piacra jutását segítő projektekkel is pályázhatnak. Budai Gyula a kormány egyik legsikeresebb programjának nevezte a Tanyafejlesztési Programot, amely mintegy háromezer tanyán élő ember számára nyújt felzárkózási lehetőséget. A program 2010-ben egymilliárd forinttal indult, a nagy érdeklődés miatt a kormány a keretösszeget 2012-ben 1,5 milliárdra emelte, 2013-ban pedig kétmilliárdra. A tanyán élő emberek életminőségének javítására 2013. decemberig 4,5 milliárd forint hazai forrás jut.

Egyre több termelői piac működik már Budapesten, legutóbb a Westend City Center előtt nyílt meg egy gazdapiac. Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter hangsúlyozta: a magyar gazdák ettől a pillanattól kezdve jelen vannak a plázák világában, s ez azt jelzi, hogy tovább erősödik a vidék és a nagyvárosok kapcsolata. Korábban pedig a megújult Hunyadi téri piacot látogatta meg a miniszter.

Őstermelői piac nyílt Józsefvárosban is, az árusok karácsonyig minden szombaton kint lesznek termékeikkel a Rákóczi út és a Gyulai Pál utca kereszteződésében.

 


Elsősorban a jogi, de a szükséges anyagi háttér biztosításával is támogatja a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM), hogy az országban minél több helyen jöjjön létre termelői piac – mondta korábban V. Németh Zsolt, a vidékfejlesztésért felelős államtitkár.

 

 

Görgényi Ernő (Fidesz), Gyula polgármestere az átadó ünnepségen közölte: az önkormányzat a turizmus mellett kiemelt figyelmet szentel a mezőgazdaságnak, különösen a helyi termékeket előállítóknak, kisebb és nagyobb termelőknek, s a maga eszközeivel segíti őket az értékesítésben. A piac felújítása mintegy 24 millió forintba került, a beruházás a város életében legalább annyira fontos, mint a jelenleg kivitelezés alatt álló milliárdos fürdőfejlesztés. A piac Gyulán évszázadok óta meghatározó közösségi tér, összekötő kapocs a helyi polgárok és a termelők között – mondta a polgármester.

Az ünnepségen részt vett Kovács József (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője, aki példaértékűnek nevezte, hogy a piacfelújítás négy hónap alatt befejeződött. A területen új közlekedési utak létesültek, 750 négyzetméteren kicserélték a burkolatot, 914 négyzetméteren új szegélyeket raktak le, felújították a piac föld alatti vezetékrendszerét, és informatikai kábeleket fektettek le, a régi betonasztalok egy jelentős részét rozsdamentes, korszerű fémasztalokra cserélték. A beruházás 24 millió forint összköltségéből 10,5 millió forint volt az önkormányzati önerő, a többi vissza nem térítendő támogatás a Tanyafejlesztési Programból.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.