Rég volt ilyen jó szüret Tokajban

Kiemelkedő lehet az idei aszútermés, a történelmi borvidéken legalább ötezer mázsára számítanak.

BL
2013. 10. 30. 10:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A történelmi borvidéken legalább ötezer mázsa aszúra lehet számítani – nyilatkozta Prácser Miklós, a Tokaji Borvidék Hegyközségi Tanácsának elnöke a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei napilapnak.

Ez a korábbi évekhez képest jelentős mennyiségnek számít. A szakember az újságnak azt is elmondta: akadnak termelők, akik az aszúra várva hagyták még kint a tőkéken a szőlőt, az időjárás pedig őket igazolta. Az állami tulajdonú Tokaj Kereskedőház Zrt.-nél folyamatos az aszú átvétele, a cég korlátlan mennyiségben vásárol fel – olvasható a megyei napilapban.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.