Több vállalat is a Malév sorsára juthat

A Lufthansa kereskedelmi alelnöke szerint a nemzeti légitársaságok kora Európában lejárt.

MTI
2015. 09. 13. 11:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Heike Birlenbach az MTI-nek arra a kérdésére, hogy szerinte van-e piaci rés új nemzeti légitársaság alapítására, azt mondta, a diszkont- és a hagyományos légitársaságok közötti verseny annyira kiéleződött, hogy minden vállalat a túlélésért küzd, a hozamok pedig folyamatosan csökkennek. Ennek következtében szerinte konszolidáció és ezzel újabb légitársaságok megszűnése várható Európában.Az alelnök közölte: Európában a csökkenő hozamok mellett az ukrán és orosz helyzet hozza nehéz helyzetbe a társaságokat, a Lufthansa például átlagosan 25 százalékkal csökkentette ukrán kapacitásait. Pozitív hatásként említette viszont a kedvező kerozinárakat.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.