Államháztartás: alacsony deficitet jelzett az NGM

Az államháztartás központi alrendszerének első hét havi hiánya 464,8 milliárd forint volt.

MTI
2016. 08. 22. 10:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tavaly az első hét hónapban az államháztartás központi alrendszerének deficitje az ideinek közel kétszerese, 894,1 milliárd forint volt.

Az első hét hónapban a központi költségvetés 585,8 milliárd forintos hiányt, míg a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai 52,5 milliárd forintos, az elkülönített állami pénzalapok pedig 68,5 milliárd forintos többletet mutattak.

Az NGM közleménye szerint az államháztartás helyzete változatlanul stabil, ami a működő magyar reformok eredményeit tükrözi vissza.

A végleges adatok megegyeznek az előzetes számokkal.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.