Csaknem hétezer dolgozót bocsát el a Siemens világszerte

6900 alkalmazottját bocsátja el a Siemens német gépipari konszern, és üzemeket is bezár.

MTI
2017. 11. 16. 16:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Világszerte 6900 alkalmazottját bocsátja el és üzemeket zár be a Siemens. A német gépipari konszern az erőművi, valamint a hajtómű és gázturbina üzletágának nehézségei miatt döntött így – jelentette be a vállalat.

A Siemens erőművi üzletága világszerte 46,8 ezer alkalmazottat foglalkoztat. A nagy erőművi gázturbinák értékesítése újabban nehézségekbe ütközik Németországban és Európában.

A nyersanyagárak alakulásának erősen kitett olaj-, gáz- és bányaipar számára hajtóműveket, motorokat és hajtásláncokat gyártó üzletágban pedig 44,8 ezer alkalmazottat foglalkoztat a Siemens.

A két üzletágban világszerte elbocsátani tervezett 6900 alkalmazott mintegy fele Németországra jut, ahol három üzemét is bezárja a Siemens.

A németországi Görlitz és Lipcse városokban 920 munkahely esik áldozatul az üzemek bezárásának. Az Erlangen és Offenbach városokban működő üzemek összevonása miatt 700 alkalmazottat bocsátanak el. A Siemens erfurti üzemének sorsa még kétséges, vizsgálják eladásának lehetőségét is.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.