Kormányra mutogatás
Ezzel szemben a leginkább érintett belső budapesti kerületek – jellemzően ellenzéki – vezetése úgy tűnik, egyelőre a lépés kritizálásával és a kormányra mutogatással van elfoglalva. Az Airdna.co portál adatai szerint a „bulinegyedes” VII. kerületben még most is csaknem háromezer kiadó lakást tartanak nyilván. Erzsébetvárosban eleve nagy vitát váltott ki, hogy bár a DK-s Niedermüller Péter polgármester a tavaly októberi választás előtt a szórakozóhelyek nyitvatartásának korlátozásával kampányolt, abból szinte semmi sem lett. Most az önkormányzat sajtóosztálya – a kerületi igazgatási szünetre hivatkozva – nem is válaszolt az airbnb-ztetéssel kapcsolatos kérdéseinkre.

Soproni Tamástól, a szintén jelentős számú airbnb-s lakással bíró VI. kerület momentumos polgármesterétől bővebb választ kaptunk. – Az üzletág szabályozása elengedhetetlen, hogy enyhüljön a lakhatási válság, csökkenjen a túlzsúfoltság és biztosítható legyen a kerületben élők nyugalma. A szabályozással nem az üzletág ellehetetlenítése a cél, hiszen a bejelentett, korrekt módon működtetett Airbnb-szállások családok megélhetését szolgálják – közölte a kerületvezető, hozzátéve, hogy
Terézvárosban minden 15. lakást Airbnb-n adnak ki.
Ugyanakkor Soproni kárhoztatta, hogy a kormány csak egyetlen eszközt ad az önkormányzatok kezébe, és szerinte kísérletet sem tesz a szektor kifehérítésére. – A szabályozás kialakításában együttműködünk a fővárossal és elsősorban a belvárosi kerületekkel – jelezte a polgármester. Ez egyébként fontos is lenne, hiszen ha mondjuk a VI. és a VII. kerület másként lépne, az is előfordulhatna, hogy az airbnb-ztetést a Király utca egyik oldalán korlátoznák, a másikon nem.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!