Így írnak ők – Augusztus 14., délelőtt

0

Kondor Katalin Magyar Hírlap: „Én azt látom, hogy a szép egyre inkább eltűnőben van az életünkben. Előtérbe került a durva, önző, jópofáskodó magatartás, „tobzódunk” a szájhősökben, vagy ahogy drága barátom, Szigethy Gábor idézte egyik írásában Kodály Zoltánt, aki úgy vélte, hogy „sűrűsödő időkben burjánzó veszély: megszaporodnak a fecsegők, a „szájhazafiak”, a lent és fent feleslegesen szájukat jártató nagyhangúak – s fogyatkoznak a bátor tettek, a pillanat korlátozottságában a lehetséges jövő felé hidat álmodó cselekedetek.” Nehéz ezzel vitatkozni, mert hogy igaz szavak, Kodály Zoltán éleslátó volt.”

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Összes idézet

Lépjünk Mark Zuckerberg nyakára!

Szájhősök

A vátesz

Szívott-e eleget?

Agit-prop

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.