Orosz Idikó, a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola rektora beszédében azt emelte ki, hogy a Butler-kultúrkúria és Magyar Ház a felsőoktatási intézmény turisztikai tanszékének oktatási bázisa lesz. De az épületben kap majd helyet a vasárnapi iskola is, ahol magyarul tanulhatják őseik nyelvét a gyermekek, hiszen – mint fogalmazott – az elmúlt évszázad során nyelvváltáson átment helyi lakosság körében egyre nagyobb az igény a magyar nyelv tanulására. Azt is jelezte, hogy a létesítményben közösségi rendezvényeket is tartanak majd, köztük a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) helyi alapszervezetének gyűléseit is.
A rektor köszönetet mondott Magyarországnak és a magyar kormánynak a kárpátaljai magyarságnak nyújtott széles körű támogatásért.
Emerih Krickij, Szerednye polgármestere azt mondta, ha újjáépül a Butler-kúria, az a település ékessége és a romvár, valamint pincerendszer mellett legfontosabb turisztikai látványossága lesz. Egyúttal az egymással mindig békében élő kárpátaljai magyarok és ukránok barátságát is jelképezi majd – hangoztatta.
Grezsa István késő délután az Ungvárhoz közeli Gálocson ünnepélyesen átadja az elemi iskola és óvoda 20 millió forintos magyar kormányzati támogatásból felújított épületét.



















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!