Mexikó: Washington elismeri a bevándorlás megfékezésére tett „jelentős előrelépéseket”

Mexikó szerint Mike Pompeo amerikai külügyminiszter elismerte vasárnap, hogy a közép-amerikai ország „jelentős előrelépéseket” tett azért, hogy csökkentse az Egyesült Államokba áramló migránsok számát a két ország között született megállapodás értelmében.

Forrás: MTI2019. 07. 21. 22:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Pompeo Marcelo Ebrard mexikói külügyminiszterrel folytatott megbeszélést Mexikóvárosban egy nappal azelőtt, hogy lejár a határideje annak a megegyezésnek, amely alapján Washington nem lépteti hatályba a mexikói importtal szemben kilátásba helyezett büntetővámokat, cserébe azért, hogy Mexikó jelentősen csökkenti a területén át az Egyesült Államok déli határait elérő, többségükben illegálisan érkező migránsok számát. A megállapodást június 7-én kötötték, és Mexikó akkor azt vállalta, hogy 45 napon belül jelentősen csökkenti a Közép-Amerikából érkező bevándorlási hullámot.

Pompeo a találkozó után a Twitteren azt írta, hogy az Egyesült Államokban és Mexikóban nem csak annyi a közös, hogy határosak egymással. Az amerikai külügyminiszter kiemelte, hogy mexikói hivatali kollégájával megerősítették a két ország közös demokratikus értékeit és kulturális összefonódását.

Marcelo Ebrard úgy vélte, hogy tekintettel a Mexikó által elért előrelépésekre, nem szükséges semmiféle tárgyalást kezdeni arról, hogy az Egyesült Államok tekintheti-e biztonságos harmadik országnak Mexikót.

A júniusi megállapodásban az állt, ha Washington úgy ítéli meg, hogy Mexikó nem tett eleget az Egyesült Államok felé irányuló bevándorlás megfékezése érdekében, akkor a két ország elkezd tárgyalni arról, hogy a jövőben a migránsok Mexikóban nyújthassanak be menedékkérelmet az Egyesült Államok helyett.

Az amerikai kormányzat hétfőn bejelentette, hogy a menedékkérők számára szigorúbb szabályozást vezetnek be, amelynek értelmében a Mexikó felől az amerikai déli határokhoz érkező migránsoknak először egy biztonságos harmadik országban kell védelmet kérniük.

Mexikó hosszú ideje tiltakozik az ellen, hogy az Egyesült Államok „biztonságos harmadik országgá” minősítse.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.