Egy milánói kutatócsoport szerint nem közvetlenül Kínából, hanem Németországból érkezhetett a vírus Olaszországba. A fertőző személyt nem sikerült azonosítani. A megelőző rendelkezéseket tovább szigorítják, Giuseppe Conte kormányfő a kereskedelmi egységek bezárását jelentette be. Kivételt jelentenek az élelmiszerüzletek és a gyógyszertárak, és a tömegközlekedést sem állítják le.
A francia kormány is felkészült az olaszországi forgatókönyvnek megfelelő intézkedések bevezetésére, miután az ország tíz gócpontjában kétezer fölé nőtt a fertőzöttek és 48-ra emelkedett a halálos áldozatok száma. Emmanuel Macron államfő tegnap este tévébeszédben szólt a franciákhoz.



















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!