Nehezen halad a szlovákiai magyar pártok egységesítése

A februári választási kudarc után együttműködnének a szlovákiai magyar pártok, de máris kiütköztek a nézeteltérések.

Beke Beáta (Kassa)
2020. 09. 13. 7:15
Fotó: Magyar Közösség Pártja Forrás: Facebook
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az aláírást követően sem és ma sem tudja a felvidéki magyarság, a választók, hogy az értékrendben egymástól távol álló MKP és a Híd hogyan fogja áthidalni az egy évtizedes árkokat, milyen szerepet, segédkezet tud ebben nyújtani az Összefogás, milyen irányt vállalnak végül, hogy ténylegesen tető alá tudják-e hozni a magyar egységet vagy az egyesítés különböző buktatóin megakadhat-e az egy magyar párt létrehozása Szlovákiában. Mindenesetre az első nézeteltérések már napvilágot láttak. Sólymos László (Híd) az elmúlt napokban markáns módon nyilatkozott és helyezkedett szembe a magyar kormánnyal és az MKP-val. Az Index-ügy mellett a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) körüli történéseket taglalta, amelynek egyetlen felvidéki vonatkozása, hogy Világi Oszkár, a Slovnaft vezérigazgatója is tagja lett az SZFE kuratóriumának. Forró Krisztián, az MKP elnöke erre így reagált:

„Értem én, hogy a Híd saját választóinak akar kedvében járni, amikor magyarországi ügyekbe szól bele. Ám ha az egység felé szeretnénk haladni, bölcsebb lenne, ha a felvidéki magyarságot közvetlenül, valamint a Dél- és Kelet-Szlovákiát érintő kérdésekkel foglalkoznánk, és lehetőleg mellőznénk azokat a témákat, amelyek megosztják közösségünket. Végül is az árkok betemetésére vállalkoztunk azok szélesítése helyett.”

Nem tudni, hogy mikor, hol és mennyire fognak legközelebb kiütközni az értékrendbeli különbségek, mint például az egyik esetében a keresztény-nemzeti kultúra védelme, amely a másik véleménye szerint felér egy fasiszta ideológiával is.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.