Állítólag Aszadallah toborozta a házaspárt, akik állításuk szerint nem tudtak arról, hogy a Daniel álnéven bemutatkozott férfi valójában diplomata, sem arról, hogy az általa átadott csomag mit tartalmazott. A negyedik személyt, Arefánit Franciaországban tartóztatta le a rendőrség, miután Belgium európai elfogatóparancsot adott ki ellene. A férfinál egy telefont találtak a hatóságok, melyben szerepelt Aszadallah telefonszáma is, azonban a két férfi tagadja, hogy bármilyen kapcsolatban álltak volna egymással.
A francia kormány az eseményeket követően azzal vádolta Irán hírszerző szolgálatát, hogy ők tervelték ki a terrortámadást és Aszadallah a hatóságok parancsait követte, azonban Teherán hevesen tagadta az ellene felhozott vádakat. Sajtóhírek szerint az iráni elnök ekkoriban jó kapcsolatot igyekezett ápolni az európai államokkal. Az NCRI vezetője, Maríam Radzsúi azt állította, hogy a férfi az utasításokat Ali Hamenei ajatollahtól és Hasszán Róháni iráni elnöktől kapta, bár kijelentéseit nem tudta bizonyítékokkal alátámasztani.
– A rezsim vezetőit felelősségre kell vonni, és törvényszék elé kell állítani
– mondta korábban az ellenzéki vezető.
A jelentések szerint Aszadallah nem sokkal a meghiúsított támadás időpontja előtt többször utazhatott Iránba, az utolsó útról alig több mint egy héttel a tervezett merénylet előtt térhetett vissza Európába. Egyes források úgy vélik, hogy a terrortámadáshoz szükséges eszközöket Iránból szállította be Ausztriába repülőn. A belga állambiztonsági szolgálat jelentései szerint az iráni férfi az iráni hírszerzési és biztonsági minisztérium alkalmazottja volt, a belső biztonsági igazgatóságnál dolgozhatott. Az intézmény szerepel az Európai Unió terrorszervezeteinek listáján.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!