A történész, migrációs szakember arról beszélt egy politikai műsorban, hogy sok bevándorló fiatal nem a hazájában lévő nyomor miatt, hanem sokkal inkább kalandvágyból jön Európába.
A France 5 francia televíziós csatorna C politique című vitaműsorának vendége volt Hervé le Bras történész, baloldali migrációs szakember, aki nemrég megjelent könyve kapcsán a migráció lehetséges okairól beszélt.
A szakember elmondása alapján sok esetben nem a nyomor hajtja az Európába tartó fiatalokat, hanem kalandvágy és egyfajta beavatási rituálé.
A szakember könyvet is írt a jelenségről, melyben leírja, hogy a múlt évben mintegy húszezer szenegáli fiatal hagyta el a hazáját, akik távozásának az oka javarészt egy ősi, afrikai rituálé, melynek része a tengerre szállás. Állítása igazolására egy konkrét példával is szolgált Hervé le Bras, elmondása alapján személyesen találkozott Rómában olyan szenegáli fiatalokkal, akik épp a menekültstátuszuk megállapítására vártak. Egyikükkel beszédbe elegyedett, és a fiatalember elmondta, hogy azért jött Európába, mert az az álma, hogy labdarúgó lehessen. Le Bras szerint tehát elsősorban nem az anyagi korlátok és a nyomor miatt indulnak útnak az egészen fiatal bevándorlók, hanem kalandvágyból.
A Statista.com adatai szerint 2017-ben közel 69 200 szenegáli migráns érkezett Franciaországba, a legtöbben 25 és 44 év közöttiek voltak. A Le Point hetilap 2020 novemberében megjelent cikke alapján évről évre fiatalok százai tűnnek el a Földközi-tengeren, legtöbbjük Szenegálból kel útra a Kanári-szigetek irányába.
Az eredeti cikket IDE KATTINTVA olvashatják el.