Észak-Korea a konfrontációt sem tartja kizártnak Bidennel

Phenjan súlyos élelmiszerhiánnyal küzd, így párbeszédre is hajlandók külső segítségért cserébe.

Magyar Nemzet
Forrás: MTI, The New York Times2021. 06. 18. 9:05
KIM Dzsong Un
Phenjan, 2021. június 16. A KCNA észak-koreai állami hírügynökség által közreadott képen Kim Dzsong Un elsõszámú észak-koreai vezetõ, a Koreai Munkapárt fõtitkára elnököl a párt központi bizottságának plenáris ülésén Phenjanban 2021. június 15-én. MTI/AP/KCNA Fotó: -
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Észak-Korea a konfrontációra és a párbeszédre is felkészül az Egyesült Államokkal

– idézte Kim Dzsong Un észak-koreai vezetőt a kommunista ország állami hírügynöksége pénteki jelentésében.

Kim most először foglalt állást a januárban hivatalba lépett Biden-kormány Korea-politikájáról. Az állampárt, a Koreai Munkapárt központi bizottságának ülésén szólalt fel csütörtökön. A The New York Times amerikai napilap értesülései szerint a politikus részletes elemzést mutatott be a Biden-adminisztráció Észak-Korea-politikájáról, beszélt arról, melyek a legmegfelelőbb ellentámadási stratégiák Washington ellen. Az ülésen a Koreai Munkapárt határozatot is fogadott el amerikai politikájukkal kapcsolatban, erről azonban nem hoztak nyilvánosságra részleteket. A központi bizottság ülése pénteken folytatódik.

– A főtitkár annak fontosságát hangsúlyozta, hogy a párbeszédre és a konfrontációra, különösen az utóbbira kell felkészülni teljes mértékben, hogy országunk méltóságát és a független fejlődéshez fűződő érdekeit megvédjük

– jelentette a KCNA, hozzátéve, hogy ez „megbízhatóan szavatolja majd az ország békés környezetét és stabilitását”.

Kim Dzsong Un első számú észak-koreai vezető nem zárja ki a konfrontáció lehetőségét sem az Egyesült Államokkal
Fotó: MTI/AP/KCNA

Kim szerint Észak-Koreának arra is törekednie kell, hogy saját kezdeményezéseihez kedvező külső környezetet teremtsen. Vipin Narang, a massachusettsi műszaki egyetem (MIT) nukleáris szakértője szerint ezzel Kim kitart a kivárás taktikája mellett, és nem provokálja az új amerikai kormányt. Megjegyezte: tekintettel arra, hogy Észak-Koreában sem az élelmezési, sem a járványügyi helyzet nem túl kedvező, Kim feltehetően örül, ha elkerüli az összetűzést. Phenjan élelmiszerhiánnyal küzd, és a héten maga Kim is elismerte, hogy az élelmezési helyzet „feszült”, külső segélyek szükségesek probléma orvoslásához.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.