A regionális elnök, Fernando Clavijo ismét megpróbálta felhívni a központi szocialista kormány figyelmét arra, hogy a befogadóközpontjaik megállás nélkül az összeomlás határán állnak és már nem elég, ha Pedro Sánchez segítségnyújtásra utaló ígéreteket tesz, hanem tényleges lépésekre van szükség. A kormányfő múlt pénteken személyesen látogatta meg őt és azt ígérte neki, hogy még idén legkevesebb húszmilliárd forintnak megfelelő összeget biztosít számára, hogy enyhítse a migrációs nyomást.
Sánchez eközben egy diplomáciai körutazást kezdett meg hétfőn, amelynek során felkeresi azoknak az afrikai országoknak a vezetőit, ahonnan a legtöbb illegális migráns útnak indul Spanyolország és egyben Európa felé. A szocialista spanyol kormányfő célja, hogy velük együttműködve keressen megoldást az illegális migrációs áradat megfékezésére.
A miniszterelnök utazásával egy időben lesz harminc éve annak, hogy az első, bevándorlókkal teli csónak megérkezett a Kanári-szigetekre és megszületett a „Kanári-útvonal”, amit a migránsmaffia azóta is töretlenül használ arra, hogy migránsok tömkelegét juttassa át Afrikából Európába. 1994 óta már körülbelül 230 ezer ember használta ezt a veszélyes útvonalat, több mint ötven százalékuk pedig az elmúlt négy évben érkezett a szigetvilágba.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!