A beszámolók szerint Odai Nasser Saadi Al-Rubait a Hamász emberei elrabolták, megkínozták, majd meggyilkolták. Holttestét hétvégén a családi házuk elé dobták le. Temetésén több tucat gyászoló vett részt, sokan „Hamász, kifelé!” jelszavakat skandáltak. Gázában ritkák a Hamász elleni tüntetések, azonban egyre többen elégedetlenek a terroristák uralmával.

Fotó: AFP
Egyre több gázainak van elege a Hamász uralmából
A Jerusalem Post szerint a demonstrációk, amelyek a Gázai övezet északi részén kezdődtek, egyértelműen a Hamász uralma elleni haragot fejezték ki. A terrorszervezet a múltban már többször megfenyegette az ellene tüntető civileket. A 22 éves fiatal temetésén a gyászoló család bosszút esküdött és a Hamász ellen demonstrált.
A 22 éves Odai Nasser Saadi Al-Rubai családja, akit a Hamász emberei elraboltak, megkínoztak és meggyilkoltak, fegyvert rántott a temetésén, és bosszút esküdött a fiú haláláért. A gyászmenet tiltakozássá alakult, ahol a jelenlévők hangosan skandálták: Hamász, kifelé, kifelé!
− áll az X-bejegyzésben, ami a temetésről készült videót is tartalmazza.
A Hamász a háború kezdete óta sokat gyengült, mivel Izrael rengeteg terroristát és a szervezet vezetőit is megölte. Lapunk is beszámolt róla, hogy a két fél között újraindultak a tárgyalások. Izrael újabb tűzszüneti-túszszabadítási javaslatot kapott a közvetítő országoktól, és közölte, hogy ellenajánlatot tett. A Hamász vezetője bejelentette, hogy a terrorszervezet beleegyezett az 50 napos tűzszüneti megállapodásra vonatkozó javaslatba, ami véget vethet az utóbbi hetekben kiújult harcoknak.
Borítókép: A Hamász palesztin terrorszervezet harcosai Gázában 2025. február 22-én (Fotó: AFP)