Aljas trükkökkel végzik a kényszersorozást Zelenszkij emberrablói

Egyre durvábban zajlik Ukrajnában a kényszersorozás. Már nemcsak a hivatalos állami hadkiegészítőket használja az ukrán állam, hanem bűnözőket is felbérelnek az emberrablásokra. A civil ruhás emberrablók mindenhol jelen vannak. Kárpátalján pedig megsokszorozták jelenlétüket.

2025. 08. 03. 6:08
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Fotó: HANDOUT Forrás: UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS SER
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

TCK – a halál szinonimája Ukrajnában. Ez annak a rettegett szervezetnek a neve, mely a hadkiegészítők rövidítését rejti. 

Kényszersorozás: Zelenszkij emberrablói senkit nem kímélnek
Kényszersorozás: Zelenszkij emberrablói senkit nem kímélnek Fotó: JONAS ROOSENS / ANP MAG

Az ukrán férfiak nap mint nap ki vannak téve a borzalmas embervadászatnak, a bujkálásnak, a félelemnek. Mindez egy európai uniós tagjelölt országban történik, ahol a férfiak lassan négy éve a teljes jogfosztottság állapotában élnek: szenvednek, bujkálnak, és szerencsésebb esetben túlélnek.

A kényszersorozások egyre nagyobb méreteket öltenek.

Zelenszkij és velejéig korrupt rezsimje már odáig ment, hogy az utcai pénzbeszedő bandák köreiből, a maffiától, az alvilág legalsó bugyraitól kölcsönöz nehézfiúkat ahhoz, hogy elegendő embert szedjenek össze a frontra.

Az ukrán férfiak 2022 óta rettegnek az egyenruhás toborzóktól, akiket az ukránok Zelenszkij kutyáinak hívnak. 

Kényszersorozás: civilnek álcázzák magukat az emberrablók

A legújabb trükk, hogy az emberrablók civil ruhában támadnak rá áldozataikra. A bujkáló férfiak ugyanis, akik rettegve mennek el a munkahelyeikre, vagy éppen megpróbálnak elosonni a legközelebbi boltba, azt figyelik, hogy hol vannak az egyenruhások. A veszély azonban nagyobb, mint valaha, a felbérelt gengszterek ugyanis a TCK-t segítve, akkor kapják el őket, amikor nem számítanak rá.

Ez alól Kárpátalja sem kivétel. Információink szerint a bűnöző köröket itt is megtalálta a Zelenszkij-rezsim. Beregszásztól Ungvárig, Munkácstól Csapig nyugati, főleg lengyel és litván, olykor magyar rendszámú autókkal vadásznak áldozataikra. Mindezt a megtévesztés miatt teszik. 
Civil ruhában, külföldi rendszámú autókkal fogják el a hadköteleseket, jó pénzért. Cserébe pedig védettséget kapnak az államtól, így a napi kvóta „beszerzése és levadászása” után, folytathatják maffiatevékenységüket, amely cigaretta-, drog- és fegyverkereskedelemből és csempészetből, valamint védelmi pénzek beszedéséből áll.  


A kis falvakban is megjelentek az emberrablók


Kárpátalján érzékelhetően megsokszorozták az embervadászatok számát. Kis falvakban, apró településeken állnak lesben, míg valaki – vesztére – a kerítésen kívülre nem téved. 

A kárpátaljai falvakban az elmúlt napokban olyan jelentős lett a vadászat, hogy akár napi 4-5 embert is elfognak. Az emberrablók arra sincsenek tekintettel, ha valaki beteg, felmentése van vagy idős beteget gondoz. 

Munkácson azt filmezték le, ahogy egy lengyel rendszámú autóba betuszkolt férfival próbáltak meg behajtani egy kaszárnya udvarára a TCK-sok. Egy nő próbálta meg kétségbeesetten megmenteni a férjét, de hiába: a tolató járművet rázárták a hadköteles lábára, hogy esélye se legyen elszökni.

Ungváron csapatokba verődve fésülik át a forgalmasabb utcákat és, ha látnak egy-egy hadköteles korút, azonnal rátámadnak. A civil ruhás vadászat itt is mindennapos, azonban sokan akkor kapcsolják be rutinszerűen a telefonjaikon a kamerát, amikor a TCK hivatalos emberei fognak el egy-egy hadkötelest.

Egyre több a halálos áldozat is. Sokan már a TCK előli menekülés közben halálukat lelik. A héten a dél-ukrajnai Nyikolajevben egy férfi egy hídról zuhant le és úgy halt szörnyet, miközben el akart futni az emberrablók elől. 

Egyre többen mernek rátámadni az emberrablókra, miközben megpróbálják megmenteni a foglyul ejtett fiatalokat. Sokszor idős nők és férfiak zavarják el a TCK-t. Lembergben a központi pályaudvar elől zavartak el egyenruhásokat, mert azok egy fiatal férfit próbáltak meg elrabolni. 

Borítókép: Volodimir Zelenszkij ukrán elnök (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.