A kazettás magnók, walkmanek újra megjelennek a fiatok kezében, miután egyre több zenész és együttes dönt úgy, hogy magnókazettán is megjelenteti albumait. Idén áprilisban többek között így tett az amerikai thrash metal zenekar, a Metallica is. Új, 72 Seasons című stúdiólemezüket kazettán is forgalomba hozták. Az Origo cikkében beszámol arról, hogy a kazetták megjelenése miatt a kazettás magnók iránt is megnőtt az érdeklődés. Vannak, akik nosztalgiából, mások pedig az újdonság varázsa miatt fordulnak a régi eszközökhöz.
Magnókazetta a világ közepén
Az 1960-as években kezdődött meg a kazetták világhódító útja.
Az új hangrögzítő eszköz nagy előnye az volt, hogy előállítási költsége csekély, szállítása könnyű volt.
Ez utóbbi miatt számos olyan területre is betört a zene, amely korábban elképzelhetetlen lett volna. Bekerült az autórádiókba, illetve idővel a fiatalokhoz, akik bárhol, bármikor képesek voltak rongyosra hallgatni kedvenc zeneszámaikat.
Nem túlzás azt állítani, hogy a zeneiparban a 1980-as és 1990-es években minden a kazettákról szólt.
A 2000-es évek legelejétől a digitalizáció eltörölni látszott az analóg hanghordozókat, ám manapság egyre több zenész dönt ismét a kazettás rögzítés és kiadás mellett. Sokak számára a legfontosabb az, hogy a technológia bemutatta, hogy időtálló.
A ma 20–30 éves eszközök még most is jól szólnak, de a karbantartásukat érdemes szakemberre bízni, hogy tökéletes legyen a régi berendezések működése és a hangzásvilág.
A modern funkciókkal ellátott új kazettás deckek és a vintage HiFi kazettás magnók lehetőséget kínálnak minden generációnak arra, hogy újra felfedezzék az analóg hangzás élményét a XXI. században.