A minifesztivál programelemeként a Kapuk a létben című kiállításban tartott tárlatvezetés során szakavatott vezető segítségével a látogatók megtudhatják, hogy hogyan változott az erdei táj ábrázolása az évszázadok során, miként érzékeltették a természet erőit a régi korok alkotói, és hogyan készítette meditatív farajzait a kortárs klasszikus, Hollán Sándor.
A mozgás és művészet szerelmesei Hámori Gabriella színésznővel jógázhatnak a tágas, napfényes Barokk Csarnokban, amely során az erősítés és az elme lecsendesítése kap hangsúlyt.
Vass Zoltán pszichológus Mit mondanak rólunk a rajzaink? címmel a fa szimbolikus jelentéséről tart előadást. A kiállított műveken keresztül a farajzok pszichológiai vizsgálatának elméleti alapjairól és elsősorban a fák formai-szerkezeti rajzelemzéséről tudhatnak meg többet a látogatók, akik megismerhetik a rajzok bizonyos jellemzőinek pszichológiai jelentését, és betekintést nyerhetnek a rajzok számítógépes, úgynevezett algoritmikus elemzésének új módszerébe is.
A minifesztiválon Kapuk a létben címmel Takács Dorina (Дeva) és Balla Gergely (Platon Karataev) énekes-dalszerzőkkel Cser Judit múzeumpedagógus beszélget az alkotásban való feloldódás transzcendens élményéről és arról, miként tud összefonódni egymással a hang – vagy éppen a csend –, a kép és a szó.
Zárásként Szilasi Alex zongoraművész zenével kísért, Évgyűrűk című előadásán a fák ihlette zenei hangulatok és a transzcendens világához köthető szólamok csendülnek fel.
A minifesztvál ideje alatt az állandó kiállításokban elhelyezett babzsákokkal és természetközeli zenékkel, hangfürdővel várja a látogatókat a múzeum.
Borítókép: A Szépművészeti Múzeum (Fotó: MTI/Hegedűs István)