Az utóbbi hetekben forrt a levegő a DK környékén. A súlyos választási vereség miatt sokan Gyurcsány Ferenc lemondását követelték a baloldali párt holdudvarából. Lamperth Mónika, Lendvai Ildikó és Leel-Őssy Gábor, a DK egyik alapító tagja is megpendítette a pártelnök távozásának szükségességét. Gyurcsány azonban nem teketóriázott, mindenkinek a tudtára adta, hogy ő bizony nem mond le.
Tehát akik abban bíztak, reménykedtek, hogy Gyurcsány távozik, csalatkozniuk kellett. Sőt ezzel egy időben meglepő fordulat történt, beindultak Gyurcsány emberei is, Gréczy azonnal a pártelnök védelmére kelt és Ara-Kovács Attila is hitet tett a DK-vezér mellett. Ara-Kovács annyira belelendült, hogy alaposan túlfényezte Gyurcsányt:
„Ő pontosan tudja, hogy szerintem már 2009-ben sem lett volna szabad lemondania. Világválság volt, az MSZP-ben már uszultak, az SZDSZ már kint a Fodor–Kóka háborúba fulladva, a nagy közös európai segélycsomag terve elvetélt – érdekes, a Covidnál megcsinálták. Szóval, volt szorító kényszer, de mégis maradni kellett volna. A távozás idején az általa vezetett MSZP-nek még másfél millió szavazója volt. (Több, mint amennyi most Magyar Péternek…) Ha azt megőrzik, nincs kétharmad. Ő pedig – ha marad – rendesen kampányolt volna.”
További Poszt-trauma híreink
A politikus véleményével szemben ugyanis sokkal inkább az az álláspont politológusi körökben, hogy évekkel hamarabb, már 2006-ban le kellett volna mondania Gyurcsánynak, és akkor talán nem lett volna kétharmados Fidesz-győzelem.
Ara-Kovács jelenleg még a DK EP-képviselője, de már nem sokáig, hiszen a választási vereség miatt kettőre olvadt Gyurcsányék brüsszeli előretolt helyőrsége, és őt nem is jelölte a párt.
Emlékezetes vele kapcsolatban, hogy 2018-ban ő indult a nyolcadik kerületben, mint balos jelölt, és a József, a városi betyár Facebook-oldal megkérdezte néhány helyi dologról, és bizony Ara-Kovács nagyon csúnyán leszerepelt.
Az, hogy az akkori jelölt úr több száz évre tette a Fradi alapítási évét, elég durva, az, hogy nehezen tudott még egy éttermet is megnevezni a körzetében, már elgondolkodtató, de az, hogy egyetlenegy szakrendelőt sem volt képes legalább nagyjából behatárolni, az már egész egyszerűen pofátlanság volt az itt élő emberekkel szemben. Ki is kapott Kocsis Mátétól, annak rendje és módja szerint.
Azt nem tudjuk, hogy azóta megtalálná-e az orvosi rendelőket a nyolcadik kerületben, de annyi bizonyos, hogy a Gyurcsányba vetett hite nem kopott meg az évek során, annak ellenére sem, hogy hamarosan búcsúra kényszerül az EP-ből.
A nagy meleg ellenére forrong az élet a politikai térfél baloldalán.
Borítókép: Ara-Kovács Attila (Forrás: Képernyőkép)
…
Ha az összes Poszt-traumát látni szeretné, kattintson IDE!
További Poszt-trauma híreink
További Poszt-trauma híreink
További Poszt-trauma híreink
További Poszt-trauma híreink
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Mi Ukrajna legnagyobb problémája?
Nem, nem a háború. Nem hittem a szememnek, amikor a megszállt, az orosz agresszor által kivéreztetett ország legsúlyosabb problémájáról olvastam. Ezt biztosan ön sem hiszi majd el.

Brutális haciendákból örömködnek a magyarok romló életszínvonalán a tiszás arisztokraták
Mert a farizeusságnak, képmutatásnak, pofátlanságnak tényleg nincs határa.

A HVG-s lét a szatyorban
A „nagy hírű” lapnál Rogán Antal még mindig a szankciós listán van.

Béla, a pártelnök
A Jobbik ismeretlen vezetője valóságos polihisztor.
Véleményváró
Tovább az összes cikkhez
Immunreakció a gyűlöletexport ellen

Ferenc, Európa pápája

A vesztes Jézus megdicsőült

Drukkoljunk-e Friedrich Merznek?
A szerző további cikkei
Tovább az összes cikkhez
Gálvölgyi leleplezte az RTL fondorlatos tervét, kiderült a titok Majka daláról
A Heti hetes kulcsfigurája kikotyogta.

Alföldi Róbert csúnyán beleszállt Orbánékba
Megszólalt a garázdaság miatt feljelentett művész.

Cseh Katalin gusztustalanul beletörölte a lábát a húsvétba
Ezeknek semmi sem szent.

Kéri László ravasz füllentése Magyar Péter vesztét okozhatja
Senki nem meri kimondani, hogy a király meztelen.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Magyar Péter tavaly templomból kijövő hívekkel kiabált, most részt vesz a pápa temetésén

Meghalt a nyíregyházi kislány, aki a fürdővízbe ejtette a telefonját, amikor a kádban mobilozott

Két gyermek után most megtette a szívszorító bejelentést Dér Heni a házasságáról

A szemünk láttára omlik össze a Tesla: ítéletet mondott Elon Muskról az Európai Unió

„A Szuperliga óriása” – Balhés lehet Marco Rossi bukott alapemberének nagy visszatérése

A rendőrség nyomozást indíthat Ruszin-Szendi Romulusz ellen

Hont András beszállt az iszapbirkózásba, odacsapott Magyar Péternek

Súlyos sérülés a Realnál: a sztárjátékos kihagyja a szezon hajráját és a klubvilágbajnokságot

Gálvölgyi leleplezte az RTL fondorlatos tervét, kiderült a titok Majka daláról

Milák Kristóf súlyos mulasztása napirendre kerül az Országgyűlésen

Pankotai Lilit megbüntették, a követőitől kéri, dobják össze a bírságot

A vonatból lökhették ki a halálra gázolt magyar olimpiai bajnokot
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Mi Ukrajna legnagyobb problémája?
Nem, nem a háború. Nem hittem a szememnek, amikor a megszállt, az orosz agresszor által kivéreztetett ország legsúlyosabb problémájáról olvastam. Ezt biztosan ön sem hiszi majd el.

Brutális haciendákból örömködnek a magyarok romló életszínvonalán a tiszás arisztokraták
Mert a farizeusságnak, képmutatásnak, pofátlanságnak tényleg nincs határa.

A HVG-s lét a szatyorban
A „nagy hírű” lapnál Rogán Antal még mindig a szankciós listán van.

Béla, a pártelnök
A Jobbik ismeretlen vezetője valóságos polihisztor.