Christoph Daum drogügye

Stefan Lázár (Köln)
2000. 10. 23. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A német labdarúgás a 70-es évek vesztegetési botránya után történetének legsúlyosabb krízisét éli át: a válogatott kapitányának kiszemelt edző körüli találgatások, gyanúsítások végleges és megrendíthetetlen bizonyosságot nyertek: Christoph Daum kábítószert szedett! Az ügy sokrétű összefonódásai kritikus helyzetet eredményeztek a Bayer Leverkusen és a Nationa-lelf számára.Egyelőre ugyan csak a hajteszt A-próbáját hajtották végre, de nincs olyan ember, aki a B-próbától más eredményt várna. A vizsgálatot végző kölni laboratórium péntek délután adta át szakvéleményét az edzőnek, aki azonnal értesítette a Leverkusen elnökségét. Reiner Calmund klubmenedzser gyorsan reagált: „Ettől a pillanattól kezdve Christoph Daum már nem edzője a klubnak”, majd ismertette a menesztett szakvezető rövid, írásos állásfoglalását: Daum kétségbevonja ugyan a vizsgálat eredményét, amelyet újabb teszttel kíván bizonyítani, ugyanakkor lemond tisztségéről! Ezzel egy időben Gerhard Mayer-Vorfelder szövetségi alelnök közölte: „Érvénytelen a Daummal kötött – szóbeli és kézfogással megerősített – szerződés a szövetségi edző posztjára”.A 46 éves Daum azóta sem lépett a nyilvánosság elé. A családjával folytatott rövid megbeszélés után Kölnből a frankfurti repülőtérre sietett, felszállt a Lufthansa Boeing 747-es gépére, és elrepült Floridába. A német légitársaságtól kapott információk szerint csak odafelé váltott jegyet – rövid időn belül tehát nem szándékozik viszszatérni! Hacsak nem toloncolják ki az Egyesült Államokból. Az amerikai törvényeknek megfelelően ugyanis az érkezés előtt kérdőívet kell kitöltenie, és ennek egyik pontja így hangzik: „Drogfogyasztó ön?” Ha „igen”-nel válaszol, úgy be sem engedik az USA-ba, amennyiben „nem”-el, és kiderül az igazság, akkor a bevándorlási hivatal előbb körözteti, majd őrizetbe veszi, és kitoloncolja.Németországban most mindenkit egyetlen kérdés foglalkoztat: miért szorgalmazta Daum a sorsát megpecsételő hajtesztet, holott tudnia kellett, milyen rizikót vállal magára? Szakértők szerint a kábítószerektől függő személyek gyakran hajlanak arra, hogy nem vesznek tudomást a valós helyzetről, realitásérzékük eltolódik, önmagukat is becsapják.A Leverkusen a szövetség rendelkezésére „bocsátott” Rudi Völlert kérte meg, hogy ideiglenesen vegye át Daum örökét. Szombaton este, a Dortmund elleni, 2-0-ra megnyert bajnoki meccsen úgy tűnt, a váltás zökkenőmentes...A Bundesliga első osztályának 9. fordulójában: Bayern–1860 München 3-1, Stuttgart–Unterhaching 2-2, Wolfsburg–1. FC Köln 6-0, Hertha–Cottbus 3-1, Hamburg–Frankfurt 2-0, Leverkusen–Dortmund 2-0, Kaiserslautern–W. Bremen 2-0, Freiburg–Schalke 3-1, Bochum–Rostock 1-2. Az élen: 1. Bayern 18 pont (18-8), 2. Hertha 18 (23-14), 3. Schalke 17, 4. Dortmund 16, 5. Hamburg 15 (21-17), 6. Leverkusen 15 (13-11).

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.