Egy hőstett kevés...

Ahogy vártuk, a férfi röplabda Európa-bajnokságon a csoportmérkőzések utolsó napjára maradt a döntés, azaz a magyar–lengyel összecsapáson dőlt el, melyik együttes folytathatja a legjobb nyolc között. A mieinknek a bravúrhoz legalább 3:1-es sikert kellett elérni a lapzártánk után befejeződött találkozón. Az viszont már a délutáni program során eldőlt, hogy a szombati elődöntőben a csehek az olaszokkal, a jugoszlávok pedig az oroszokkal találkoznak.

Sütõ-Nagy Zsolt
2001. 09. 13. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

- RÖPLABDA -

Itt, az észak-cseh városban zajló Eb-n szinte észre sem lehet venni, hogy a terrortámadás miatt felbolydult a világ. A biztonsági intézkedéseket nem szigorították meg, a szurkolók csomagjait nem ellenőrzik, legföljebb a csarnokon belüli mozgást veszik talán szigorúbban, mint az első napokban. Most már valóban kizárólag a kijelölt folyosókon át lehet közlekedni.
Érthetően jó volt a hangulat a magyar csapatnál a németek felett aratott sima 3:0-s győzelmet követően, ám túlzott magabiztosságnak, megelégedettségnek nyoma sem volt. Sőt... A játékosok kritikusan beszéltek a teljesítményükről.
– Annak örülök, hogy a legjobb pontszerzők listáján az élmezőnyben vagyok, de különösebben nem foglalkoztat, hiszen ez nem objektív mérce – magyarázta az eddig kiemelkedően játszó Veres Péter. – A németek ellen például viszonylag sok pontot gyűjtöttem, de többször is olyan helyzetben hibáztam, amikor nem lett volna szabad.
Az önmérsékletre szükség is volt, hiszen szerda este a lengyel válogatott látványos mérkőzésen győzte le 3:2-re a francia együttest, s így Kántoréknak az utolsó fordulóban már a játszmaarányra is figyelni kellett.Legalább 3:1-es siker szükségeltetett a nyolc közé jutáshoz a lapzárta utáni mérkőzésen.
Természetesen Demeter György és segítője, Karagits Mátyás – Garamvölgyi Mátyással karöltve – hajnalig az ellenfél játékát elemezte, s ettől egyáltalán nem lehettek nyugodtak. A lengyelek ugyanis a támadásban és a sáncolásban is roppant erősek, míg a mieink elsősorban mezőnymunkában múlták felül korábban az ellenfelet.
Legalábbis a statisztikák erről árulkodtak. No meg arról, hogy a nyitásfogadás sem az erőssége a lengyeleknek, s ha Kántor, Mészáros Dömötör, valamint Veres hatásosan szervál, akkor zavarba hozható az ellenfél.
Persze, nem csak számunkra volt sorsdöntő a zárómérkőzés. Mindkét csoportban roppant kusza volt a helyzet. Azzal, hogy a címvédő olaszok súlyos, 3:0-s vereséget szenvedtek szerdán a jugoszlávoktól, az itáliaiaknak legalább két szettet kellett nyerni a franciák ellen, akik a szerdai bukásuk ellenére is bejuthattak még az elődöntőbe.
Ennél is nagyobb számolgatás zajlott a másik csoportban. Amenynyiben az oroszok legyőzik a cseheket, elképzelhető, hogy a házigazdák, a hollandok és bolgárok között csak a játszmaarány határoz az elődöntős helyről. Biztosan mindössze annyit lehetett tudni, hogy a mi csoportunkban az utolsó helyen záró németek mellett a szlovákok és a szlovének – a hátralévő eredményektől függetlenül – utaznak haza.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.