A hazai szövetségek főtitkárai között „éltanuló”, hiszen 1978 óta tölti be azt a funkciót. Feltételezhetően mindenki ismeri, mindenkit ismer, akinek a szava és a szavazata valamit is számít a sportágban.
– A kettő nincs egymással szoros összefüggésben. Nem mondom, hogy éppen csak „besurrantam”, de azt sem állítom, hogy elsöprő fölénnyel kerültem be a tizenhét fős testületbe – mondja Forgács Róbert. – A cassandrai szavazás második körében kaptam meg a végrehajtó bizottságba kerüléshez szükséges szavazatszámot.
– Mennyi időre szól a megbízatása?
– Négy évre.
– Ez akár azt is jelentheti, hogy a tagsága jótékonyan hathat a jövő évi magyarországi tornász-világbajnokságra.
– Biztosan másképpen tárgyalnak velem ennek a pozíciónak az ismeretében, de egy pillanatig sem jelenti, hogy ne kellene ugyanolyan körültekintően megrendezni a világbajnokságot. Sőt! A megválasztásom még több munkára kötelez.
– Indult más magyar sportvezető is a választásokon?
– Rajtam kívül még hárman voltak érdekeltek. A női technikai bizottságba Kalmár Zsuzsa pályázott, a ritmikus gimnasztikáéba Berek Irina, az aerobikbizottság tagjai közé pedig Tatár András kandidált. Sajnos egyiküknek sem sikerült, bár Tatárt csupán egyetlen szavazat választotta el a sikertől.
– Az már biztos, hogy a jövő évi tornász-világbajnokság házigazdája Budapest lesz. A többi szakág nem jelentkezett hasonlóan rangos esemény megrendezésére?
– A 2003-as aerobik Európa-bajnokság megrendezését elvállalnánk. Le is adtuk a hivatalos jelentkezést, döntés jövőre várható.
Ettől az egy hozzávalótól lesz igazán jó a csirkeraguleves
