VÍVÁS
A világbajnokság utolsó két napján a csapatversenyek forró hangulatú, kiélezett küzdelmeket hoztak, amelyekben a magyarokat érték kudarcok, de sikerek is. Férfi tőrcsapatunk nagyon közel volt a bravúrhoz, mert a Juhász Attila, Juhász Bence, Marsi Márk, Berjozkin Anton összeállítású együttesünk az Európa-bajnoki ezüstérmes belga gárda legyőzése után (45:21) az idei kontinenselső németek ellen vívott a negyeddöntőben. Juhász Attila 35:40-ről egyenlített (43:43), ekkor a mérkőzésvezető egy vitatható tussal jutalmazta az ellenfelet, majd Behr már szabályos találattal beállította a végeredményt (45:43). A címvédő franciák az elődöntőben 45:44-re megverték a németeket, a döntőben pedig biztosan győzték le a lengyel gárdát.
Szintén a negyeddöntőben búcsúzott női kardcsapatunk is, és szintén szoros meccsen kapott ki (45:43) Romániától. Szabó Bence fegyvernemi menedzser szerint a lányok nem rúgták be a tizenegyest, hiszen jó sorsolásuk volt, ráadásul a franciák korán kiestek, csak a románokat kellett volna legyőzniük a dobogóra jutásért.
Női tőrözőink sem tudták „átszúrni” a papírformát, együttesünk biztosan nyert Dél-Korea ellen (45:29), a negyeddöntőben viszont simán kikapott az olimpiai bajnok olasz csapattól (45:35).
Hatalmas mezőny, 33 férfi párbajtőrcsapat vetélkedett az érmekért. Az 1998-ban világbajnokságot nyerő, azóta viszont gyengélkedő magyar csapat könnyedén bemelegített a vívással még csak ismerkedő Szenegál ellen (45:13), majd Svájc együttesét 45:37-re verte. A legjobb nyolc között a Fekete Attila, Kovács Iván, Imre Géza, Kulcsár Krisztián négyes már nehezebb ellenfelet kapott, és a vívóidő végén 38:38 volt az állás a német gárda ellen. Ráadásul a hosszabbításban a németek lettek a kedvezményezettek. Mindez nem befolyásolta Fekete Attilát, aki egy látványos, tiszta tussal megszerezte a győzelmet.
Az elődöntőben Spanyolország következett, amely könnyű „ágról”, Kuvait, Norvégia és Ukrajna legyőzésével került a legjobb négy közé. Imre Géza és Kulcsár Krisztián remek formában vívott, mindhárom ellenfelüket megverték, s így csapatunk fölényes, 45:35-ös győzelemmel léphetett a döntőbe. Hatalmas meglepetésre, a hazai közönség nagy bánatára Észtország együttese legyőzte az olimpiai ezüstérmes francia csapatot, így a világbajnokságok történetében először magyar–észt finálé következett.
A döntő nem hozott izgalmas mérkőzést, mert az ellenfél felettébb tartott a magyar csapattól. Világbajnoki döntőben szokatlan módon együttesünk 45:25-re győzött. Az aranycsata pozitív főszereplője az elődöntőhöz hasonlóan Imre Géza volt, aki mindhárom ellenfelét biztosan verte. A nyitó asszóban Kulcsár Krisztián 4:3-ra nyert, Imre Géza öt, majd később tíz tusra növelte együttesünk előnyét, sőt a befejező két találkozó előtt a magyar válogatott már húsz tussal vezetett. A finálé negatív főszereplője az észt Loit lett, aki csak állt a páston, nem volt hajlandó vívni, komikus mozdulatokat tett. Ezt a Kovács Iván elleni asszóban elnézte a mérkőzésvezető, a második asszójában viszont két sárga lapos figyelmeztetés után komolytalan vívásért pirosat kapott és büntetőtalálatot. A Fekete, Kovács, Imre, Kulcsár összeállítású gárda három évvel világbajnoki győzelme után ismét a dobogó legfelső fokára állhatott.
Csapatverseny. Férfiak. Párbajtőr. Világbajnok: Magyarország (Fekete Attila, Kovács Iván, Kulcsár Krisztián, Imre Géza), 2. Észtország, 3. Franciaország. Tőr. Vb: Franciaország, 2. Lengyelország, 3. Kuba, ... 10. Magyarország (Juhász Attila, Marsi Márk, Juhász Bence, Berjozkin Anton).
Nők. Kard. Vb: Oroszország, 2. Románia, 3. Németország, ... 7. Magyarország (Nagy Orsolya, Csaba Edina, Nagy Annamária, Sznopek Gabriella) Tőr. Vb: Olaszország, 2. Oroszország, 3. Egyesült Államok, ... 6. Magyarország (Mohamed Aida, Knapek Edina, Lantos Gabriella, Varga Katalin)
Az ukrán biztonsági szolgálat embere a Sebestyén József haláláról hazudó férfi
