A párbajtőrözők aranyossá tették a búcsút

A vártnál gyengébb kezdés után a magyar válogatott javított a világbajnoki mérlegén: a befejező napon a férfi párbajtőrcsapatunk szoros csatában legyőzte a német együttest, bejutott az elődöntőbe, ahol parádés vívással nyert Spanyolország ellen. A fináléban Imre Géza vezetésével együttesünk lelépte az észt gárdát, húsztusnyi különbséggel nyerte a világbajnoki címet. Válogatottunk mérlege tehát teljes lett: egy-egy arany-, ezüst- és bronzérem.

2001. 11. 02. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

VÍVÁS
A világbajnokság utolsó két napján a csapatversenyek forró hangulatú, kiélezett küzdelmeket hoztak, amelyekben a magyarokat érték kudarcok, de sikerek is. Férfi tőrcsapatunk nagyon közel volt a bravúrhoz, mert a Juhász Attila, Juhász Bence, Marsi Márk, Berjozkin Anton összeállítású együttesünk az Európa-bajnoki ezüstérmes belga gárda legyőzése után (45:21) az idei kontinenselső németek ellen vívott a negyeddöntőben. Juhász Attila 35:40-ről egyenlített (43:43), ekkor a mérkőzésvezető egy vitatható tussal jutalmazta az ellenfelet, majd Behr már szabályos találattal beállította a végeredményt (45:43). A címvédő franciák az elődöntőben 45:44-re megverték a németeket, a döntőben pedig biztosan győzték le a lengyel gárdát.
Szintén a negyeddöntőben búcsúzott női kardcsapatunk is, és szintén szoros meccsen kapott ki (45:43) Romániától. Szabó Bence fegyvernemi menedzser szerint a lányok nem rúgták be a tizenegyest, hiszen jó sorsolásuk volt, ráadásul a franciák korán kiestek, csak a románokat kellett volna legyőzniük a dobogóra jutásért.
Női tőrözőink sem tudták „átszúrni” a papírformát, együttesünk biztosan nyert Dél-Korea ellen (45:29), a negyeddöntőben viszont simán kikapott az olimpiai bajnok olasz csapattól (45:35).
Hatalmas mezőny, 33 férfi párbajtőrcsapat vetélkedett az érmekért. Az 1998-ban világbajnokságot nyerő, azóta viszont gyengélkedő magyar csapat könnyedén bemelegített a vívással még csak ismerkedő Szenegál ellen (45:13), majd Svájc együttesét 45:37-re verte. A legjobb nyolc között a Fekete Attila, Kovács Iván, Imre Géza, Kulcsár Krisztián négyes már nehezebb ellenfelet kapott, és a vívóidő végén 38:38 volt az állás a német gárda ellen. Ráadásul a hosszabbításban a németek lettek a kedvezményezettek. Mindez nem befolyásolta Fekete Attilát, aki egy látványos, tiszta tussal megszerezte a győzelmet.
Az elődöntőben Spanyolország következett, amely könnyű „ágról”, Kuvait, Norvégia és Ukrajna legyőzésével került a legjobb négy közé. Imre Géza és Kulcsár Krisztián remek formában vívott, mindhárom ellenfelüket megverték, s így csapatunk fölényes, 45:35-ös győzelemmel léphetett a döntőbe. Hatalmas meglepetésre, a hazai közönség nagy bánatára Észtország együttese legyőzte az olimpiai ezüstérmes francia csapatot, így a világbajnokságok történetében először magyar–észt finálé következett.
A döntő nem hozott izgalmas mérkőzést, mert az ellenfél felettébb tartott a magyar csapattól. Világbajnoki döntőben szokatlan módon együttesünk 45:25-re győzött. Az aranycsata pozitív főszereplője az elődöntőhöz hasonlóan Imre Géza volt, aki mindhárom ellenfelét biztosan verte. A nyitó asszóban Kulcsár Krisztián 4:3-ra nyert, Imre Géza öt, majd később tíz tusra növelte együttesünk előnyét, sőt a befejező két találkozó előtt a magyar válogatott már húsz tussal vezetett. A finálé negatív főszereplője az észt Loit lett, aki csak állt a páston, nem volt hajlandó vívni, komikus mozdulatokat tett. Ezt a Kovács Iván elleni asszóban elnézte a mérkőzésvezető, a második asszójában viszont két sárga lapos figyelmeztetés után komolytalan vívásért pirosat kapott és büntetőtalálatot. A Fekete, Kovács, Imre, Kulcsár összeállítású gárda három évvel világbajnoki győzelme után ismét a dobogó legfelső fokára állhatott.
Csapatverseny. Férfiak. Párbajtőr. Világbajnok: Magyarország (Fekete Attila, Kovács Iván, Kulcsár Krisztián, Imre Géza), 2. Észtország, 3. Franciaország. Tőr. Vb: Franciaország, 2. Lengyelország, 3. Kuba, ... 10. Magyarország (Juhász Attila, Marsi Márk, Juhász Bence, Berjozkin Anton).
Nők. Kard. Vb: Oroszország, 2. Románia, 3. Németország, ... 7. Magyarország (Nagy Orsolya, Csaba Edina, Nagy Annamária, Sznopek Gabriella) Tőr. Vb: Olaszország, 2. Oroszország, 3. Egyesült Államok, ... 6. Magyarország (Mohamed Aida, Knapek Edina, Lantos Gabriella, Varga Katalin)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.