Tatarozott csapattal a világbajnokságra

December 4. és 16. között az olaszországi Dél-Tirol négy városában rendezik meg a női kézilabda-világbajnokságot, amelyen az olimpiai ezüstérmes, Európa-bajnok magyar válogatott annak ellenére éremesélyes, hogy a csapatkapitány, Kökény Beatrix, valamint Simics Judit kiválásával részben átalakult az együttes.

Sütõ-Nagy Zsolt
2001. 11. 09. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

- Kézilabda -

Nincs könnyű helyzetben Mocsai Lajos szövetségi kapitány, hiszen a közvélemény megszokhatta, hogy az edző rendre szállítja az érmeket, ráadásul amióta átvette a női válogatott irányítását, csak a vb-n nem sikerült dobogóra állnia a csapatnak.
– Egy kicsit irigylem a dán válogatottat, hiszen az olimpiai bajnoki cím elnyerése után az ország parlamentje kinyilvánította, hogy a csapat nemzeti érték, és ennek megfelelően kezelik az együttest – magyarázta a tegnapi tájékoztatón a kapitány. – Náluk még azt is elnézték kedvenceiknek, hogy a Sydneyt követő Európa-bajnokságon, fiatalítás miatt gyengén szerepeltek. Nálunk viszont akkor is eredménykényszer van, amikor nem kell valamilyen világversenyre kvalifikálnunk magunkat.
Persze, a dánok megtehetik, hogy egyetlen válogatottat kiemeljenek, hiszen jóval kevésbé sikeresek a sportban, mint a magyarok. Az olimpiai ezüstérmes csapatból hiába vált ki Kökény és Simics, a válogatott gerincét Sydney hősei alkotják, így Olaszországban is éremesélyes a csapat, még akkor is, ha a szövetség vezetői – szerényen fogalmazva – csupán a legjobb öt közé várják az együttest.
– A romániai Európa-bajnokság előtt ugyanez volt a célkitűzés, aztán aranyérmesek lettünk, ami bizonyítja, hogy mi nem a minimális elvárásnak szeretnénk eleget tenni – folytatja Mocsai Lajos. – Ugyanakor az olimpia előtt tizenkét hetem volt a csapat kialakítására, most négy, miközben a védekezés két kulcsfiguráját pótolnom kell. A legtöbbre törekszünk, de minden megtörténhet.
Az óvatosság érthető, hiszen a legutóbbi norvégiai világbajnokságon a hazaiak váratlanul megbotlottak a csoportmérkőzések során, így az addig veretlenül menetelő magyar csapat már a negyeddöntőben szembekerült velük, és úgymond, az otthon melege éppen elegendő előny volt ahhoz, hogy Norvégia játszhasson az érmekért. A magyarok – egyetlen vereséget szenvedve csupán – az 5. helyen zárták a sorozatot.
Ha a felkészülési idő nem is túl hosszú, de legalább a világ legjobbjaival mérkőzhet meg a válogatott az edzőmérkőzéseken. Lesz belőlük bőven, hiszen nyolc hivatalos találkozóra kerül sor. A hét végén kétszer Szlovéniával csatázik a Mocsai-csapat (szombaton Radenciben, vasárnap 16.10 órakor Zalaegerszegen). Szerdán Budapesten, a SAP-csarnokban 17.30 órától az olimpiai döntő ismétlődik meg, a dánok elleni összecsapáson búcsúztatják el a szövetség vezetői Kökény Beatrixot, Radulovics Bojana pedig ott veheti át elmúlt évben nyújtott teljesítményéért a világ legjobbjának járó trófeát.
Sok pihenő nem jut a játékosoknak, mert másnap Győrött 20.15 órakor, a Nemzetek Kupájának elődöntőjében Ausztria következik, pénteken pedig Bécsben a helyosztón kell helytállni Norvégia vagy Dánia ellen. Az előkészületi mérkőzéseket a november 23-25. közötti, kijevi Turcsin-kupán zárja a válogatott: előbb Oroszország, majd Dél-Korea, végül Ukrajna lesz az ellenfél. A tekintélyes listából kitűnik, hogy a világ élvonalához tartozó válogatottak közül egyedül a vb-ezüstérmes Franciaországgal nem játszik a magyar válogatott, ám nagy meglepetést a franciák sem okozhatnak Mocsai Lajosnak, lévén korábban edzőtáborozott közösen a két együttes.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.