A veretlenség megmaradt

Nem tudott győzni hazai pályán a Bajnokok Ligája elődöntőjében az FTC női kézilabdacsapata a jugoszláv Podgorica ellen, s a 32-32-es döntetlen után már az ellenfél esélyesebb a fináléba jutásra. A női EHF-kupában a legjobb négy között a Győr 27-22-re kapott ki Norvégiában a Bäkkelagetstől. A férfi bajnokság rangadóján a Veszprém 27-17-es kiütéses győzelmet aratott Dunaújvárosban.

2002. 04. 14. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

-KÉZILABDA-
Harmadszor szerepel az FTC női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája elődöntőjében, s már hét közben érezni lehetett, hogy semmit nem bíz a véletlenre az együttes. Szinte egész héten videóztak a játékosok, de nem idegnyugtató kikapcsolódással, hanem feszültségnövelő ellenfél-tanulmányozással telt az idő. Nem telt hiába!
A jugoszláv Podgorica ellen parádésan kezdtek Németh András játékosai a Népligetben, negyedóra alatt 12-6-ra elhúztak. Az persze sejthető volt, hogy egy BL-elődöntő nem lehet diadalmenet, és a vendégcsapat, amely sorozatban ötödször szerepel a legjobb négy között, de a fináléig még ugyancsak nem jutott el, nem roppan könnyen öszsze. Elsősorban a rutinos világbajnoki bronzérmes karmester, Bulatovics vezérletével, no meg a sorozatban kapott büntetőknek köszönhetően 13-11-re feljött a jugoszláv bajnok. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a német játékvezetőkre ennek ellenére sem lehetett panasz. A rendkívül szapora gólpárbajban aztán a szünetig ismét sikerült növelni az előnyt (18-14).
A második félidő elején elaludtak a hazaiak, s mire észbekaptak már 19-19 volt az eredmény. Nagy rohanás kezdődött, 23-19-re elhúzott az FTC, de ekkor érthetetlenül megroggyant a csapat, és tíz perccel később 28-25-re már a Podgorica vezetett. A hatalmas szívvel küzdő, de a szerencsével ezúttal hadilábon álló hazaiak az utolsó percben ugyan 32-32-re kiegyenlítettek, s ezzel megőrizték hazai veretlenségüket, ám az egy hét múlva sorra kerülő visszavágón már a Podgorica számít majd esélyesnek.
BL-elődöntő, 1. mérkőzés: FTC–Podgorica (jugoszláv) 32-32 (18-14), góldobók: Farkas 15, Siti 6, Mrvikova 5, Kirsner 3, Kovács, Lőwy, Pádár I. 1-1, illetve Bulatovics 8, Petrovics 6, Kolakovics, Damjanac 5-5, Savics 3, Jeraminok, Milickovics 2-2, Dezevics 1. A másik mérkőzésen: Larvik (norvég)– Skopje (macedón) 29-22.
EHF-kupa, elődöntő, 1. mérkőzés: Bäkkelagets (norvég)– Győr 27-22 (13-13). A másik találkozón: Ikast (dán)–Lützellinden (német) 28-22. A visszavágókat egy hét múlva rendezik.
*
Hatalmas meglepetésre a férfi NB I rájátszásának felsőházi rangadóján a Dunaferr hazai pályán 27-17-re kikapott a BL-döntőre készülő Fotex-Veszprémtől. A dunaújvárosi csapat csupán az első félidőben tudott méltó vetélytársa elleni a címvédő együttesnek, ekkor csak 12-11-re vezetett a bakonyi gárda.
További eredmények. NB I. Rájátszás az 1–6. helyért, férfiak: Orosháza–Szeged 30-32, Pécs–Cegléd 23-23. Nők: Dunaferr–Cornexi 28-28, Hódmezővásárhely–Debrecen 21-22.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.