Szeged, Veszprém: városvédő futás

2002. 04. 22. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Április hét végéin három kontinens 80 városában rendeznek Vivicittá-futást, összesen 250 ezer indulót várnak a szervezők. Magyarországon szombaton Szegeden, vasárnap Veszprémben kerül sor Matáv-Vivicittá városvédő futásra.
A szegedi mezőny szombat délután 15 óra 15 perckor rajtol a Dóm térről, hogy 3,6 kilométer teljesítése után ugyanott érjen célba. A tavalyi versenyen több mint kétezren vettek részt, az idén jó idő esetén többen lehetnek. Veszprémben idén először rendeznek városvédő futást, a résztvevők az Óváros téren rajtolnak és érkeznek célba három kilométer megtétele után.
A futáson bárki elindulhat, a nevezés díja mindkét helyszínen 200 Ft, amelyért minden induló az esemény emblémázott pólóját kapja ajándékba. A futás apropóján a Matáv 1-1 millió forintot adományoz a Szegedi Régióért Közalapítványnak és a Veszprém Város Környezet- és Természetvédelméért Közalapítványnak. Bővebb információ a Budapest Sportiroda 279-0939-es telefonszámán kapható.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.