Ratkó Rudics, az amerikai vízilabda-válogatott jugoszláv származású szövetségi kapitánya meghívta a keretbe a Szeged idegenlégiósát, John Samuelst, aki a téli szünetben hazautazott a közös edzésekre. A Tisza-parti csapat kétszázhárom centiméteres centere éppen Rudics javaslatára jött a nyáron Magyarországra. Samuels civil foglalkozása történész, a Stanford Egyetemen végzett.
A csatár kérdésünkre elmondta, úgy érzi, fél év alatt megtanulta azokat a technikai elemeket, amelyeket otthon nem is látott. Fejlődését illetően elsősorban azt hangsúlyozta: a kemény küzdelmes harcmodorban szerezte a legtöbb jártasságot, s reméli, hogy bejátssza magát az Athénba utazó olimpiai keretbe is.
Szegedi edzője, Horváth Viktor mindent megtesz, hogy a magyar pólóiskolában kitűnőre vizsgázzon amerikai tanítványa. A szegedi tréner az akaraterő diadalának tartja Samuels hat hónapos fejlődését, és úgy látja, fizikai képességekben, erőnlétben felveszi a versenyt a legjobb magyar pólósokkal. A huszonhárom éves center mellett egy másik amerikai, a huszonhat esztendős Brad Kittradge, a Barkley Egyetem pszichológusa is állandóan kezdőjátékos a Tisza-parti gárdában. Horváth Viktor szerint a két amerikai sokat változtatott a csapat szellemén, harcosabb a Szeged, mint egy évvel ezelőtt. Az edző úgy jellemezte az amerikaiakat, nehezen viselik el a vereséget, az utolsó pillanatig küzdenek a győzelemért. A tréner elmondta azt is, hogy az egyetemistagárda hasznára vált az idegenlégiósok játéka, bár kezdetben nehezen ment a beilleszkedésük. Csökkent a vidékiek kishitűsége, amit az is bizonyít, hogy az őszi bajnokság záró fordulójában az Újpest ellen nagy gólarányú győzelmet értek el.
A két amerikai ma már teljes értékű játékosa a Szegednek, s Horváth Viktor reméli, a következő évadra is le tudja őket igazolni. A két idegenlégiós jelenleg amatőr, itt-tartózkodásuk költségeinek nagyobb részét saját zsebből fedezik. Ám úgy érzik, megszolgálták a tanulópénzt, és Rittradge már döntött, ha találnak neki szponzort, hosszabb időre letelepszik a Tisza-parti városban. Samuels még nem tudja, miképp alakul további sorsa, sok függ attól, Rudics kapitány mit tanácsol neki.

Menczer: A teljes magyar dollármédia cinkos, támogatnak egy hazaárulót – videó