Negyeddöntős a Herz-FTC

2003. 02. 17. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csupán egyetlen pontot kellett szereznie a Herz-FTC-nek a Bajnokok Ligájában tegnap, hogy az utolsó forduló eredményétől függetlenül bejusson a negyeddöntőbe; s ez egyszerű feladatnak tűnt, hiszen a norvég Nordstrandot idegenben is legyőzte az együttes. A népligeti találkozó első néhány percében ugyan meglepetésre 3-1-re még a vendégcsapat vezetett, ám a félidő közepén fokozatosan átvette az irányítást a Fradi, s ettől kezdve egy pillanatig sem volt kétséges a győzelem. A szünetben 17-10-re vezetett már a magyar bajnok, s miután a folytatásban sem lankadt a lendület – az elmúlt hetek botladozásai miatt Németh András vezetőedző nem is hagyta volna –, csak a különbség mértéke volt kérdéses. A 35-22-es siker után az FTC már negyeddöntős, s a csoportelsőség a jövő vasárnapi Viborg elleni mérkőzésen dől el.
A KEK nyolcaddöntőjének első mérkőzésén Rosztovban lépett pályára a Győr, s 26-22-es vereséget szenvedett az orosz orosz Don Rosztovtól, a visszavágóra szombaton Győrben kerül sor.
Az EHF-kupa nyolcaddöntőjében három magyar együttes is pályára lépett, ám a Debrecen már a sorsolás ismeretében sem számított esélyesnek a továbbjutásra, ezért le is mondott a pályaválasztói jogról, s mindkét találkozót Dániában játszotta le. A debreceni csapat szombaton 38-23-ra, vasárnap 42-29-re kapott ki a Slagelsétől, így kiesett.
Ugyancsak idegenben szerepelt a Cornexi, s a Rapid Bucuresti otthonában 31-27-re kapott ki. A négygólos hátrány behozható.
Szombaton egyedül a Dunaferr tudott győzni, igaz, ez elvárható volt a dunaújvárosi csapattól, hiszen a bajnokság listavezetőjeként a harmadik számú spanyol klubot, az Akaba Bera Bera San Sebastiant fogadta. A spanyolok agresszív védekezésükkel alaposan megzavarták a magyar együttest, amelyben különösen az átlövők szenvedtek. Ennek ellenére fokozatosan elhúzott a Dunaferr, a félidőben 13-9-re vezetett, sőt a fordulást követően többször is hét gól volt az előnye, ám a hajrában számos esetben is hibázott a dunaújvárosi csapat, s végül ötgólos előnnyel (38-18) kellett megelégedjen. A Dunaferr kemény küzdelemre számíthat Spanyolországban, s alaposan fel kell készülnie a vasárnapi találkozóra, ha nem akar úgy járni, mint a BL-selejtezőben, ahol szintén spanyol ellenféllel szemben búcsúzott.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.