Sziklának sodródott és széttört a Pleasure

V I T O R L Á Z Á S

2003. 09. 03. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem mindennapi kalandok és veszteségek után ért véget a Garda-tavi vitorlásverseny, a Gorla- kupa. Az esti órákban hatalmas vihar csapott le a tóra, az egyik magyar egység, a Csimborasszo elhagyta legénységének egyik tagját, aki végül szerencsésen partot ért, akárcsak a megtépázott hajó.

A másik magyar, a Pleasure szomorú véget ért. A 20 millió forintért felújított vitorlás hatalmas, 120 kilométer/órás erősségű tomboló szélviharba került, s a befutást követően egy sziklának sodródott. A helyszínre érkező mentőegységek a vízben lévő legénységet mentették – senkinek nem történt baja –, a vitorláson azonban már nem tudtak segíteni, teljesen széthullott, megsemmisült. Sovány vigasz, hogy a Pleasure a korábbi eredményei alapján egy bronzéremmel búcsúzott, igaz, örökre, a versenyektől.

Gorla nemzetközi túraverseny, Garda-tó. Végeredmény: 1. Clandes Team (olasz), 2. Principessa (osztrák), 3. Full Pelt (angol), 4. Pleasure (magyar, kormányos: Brencsán Ábel).
Soling Eb, Garda-tó. A magyarok eredménye az első futamban: …2. Gyenese Balázs, Vezér Károly, Mónus Gyula (magyar), 3. Wossala György, Németh Károly, Kovácsi László (magyar).
470-es masters-világbajnokság, Tihany. Az állás 7 futam után: 1. Nyári Zsolt, Csury Zoltán (magyar) 10.0, 2. Saeger, Gluschke (német) 2.01, 3. Takács Péter, Viharos Zsuzsanna (magyar) 33.0.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.