Ez csak a magyar válogatott

K É Z I L A B D A Hatalmas küzdelemben, ötgólos előnyt szerzett a Dunaferr női kézilabdacsapata a dán Slagelsével szemben a Bajnokok Ligájának elődöntőjében. A 34-29-es győzelem után azonban a magyar együttes még nem mehet biztosra a visszavágón, hiszen hazai pályán hagyományosan eredményes a dán bajnok. Az EHF-kupa elődöntőjében a várakozásnak megfelelően 29-20-ra nyert a Győr a norvég Vag HK ellen.

Sütõ-Nagy Zsolt
2004. 04. 18. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mindenki tisztában volt vele, hogy az esztendő eddigi legnehezebb csatája vár a Dunaferre a dán Slagelse elleni BL-elődöntő első mérkőzésén. Az Európában egyszerűen világválogatottként ismert dán szupercsapat egészen az FTC elleni negyeddöntőig vereséget sem szenvedett ebben az idényben, s miután tavaly éppen a Dunaferrel szemben elnyerte az EHF-kupát, az idén már egyértelműen a legértékesebb serleg begyűjtését tűzte ki célul.
Csakhogy a tavalyi kupadöntő óta a Dunaferr jelentősen erősödött, hiszen akkor még nem játszott Radulovics Bojana, ráadásul Kulcsár Anita személyében a beállós posztra is világklasszist igazolt a magyar bajnok. A világbajnoki ezüstérmes válogatott szinte tökéletesen összeállt Dunaújvárosban, s bár az irányítói poszton a győri Görbicz helyén Ferling játszik a Dunaferrben, azért valljuk be, vele sem gyengébb az együttes. S ha hozzátesszük, hogy a zágrábi vb-n lehetőséget nem kapó Kindl és Nagy hetek óta szenzációs formában kézilabdázik, akkor érthető igazán, miért is nem kellett félni a „világválogatottól”.
A csordultig telt dunaújvárosi jégcsarnokban négyezer szurkoló pokoli hangulatot teremtve gondoskodott arról, hogy félni valója inkább az ellenfélnek legyen. Arra ugyan nem lehetett számítani, hogy a forró hangulat bénítólag hat a vendégekre, elvégre a csapat nagy része olimpiai vagy világbajnok, azaz hozzászoktak a játékosaik az ilyen csatákhoz. Az már kábítóbban hatott rájuk, hogy Radulovics első próbálkozása sikeres volt, majd miután Pálinger védését követően Pigniczki is betalált, már 2-0-ra vezetett a Dunaferr. A dánok a kezdeti hátrányt villámgyorsan ledolgozták, de 2-2-t követően ismét a hazaiak játszottak ellenállhatatlanul. Minden poszton bátran vállalkoztak, s így kiszámíthatatlanná vált a támadásuk. A dánok csak kapkodták a fejüket, a félidőig 18-11-re elhúztak a dunaújvárosiak.
A fordulást követően védekezést váltott a Slagelse, de ezzel a taktikai fegyverrel csupán másodpercekre vált szorosabbá a mérkőzés. Fokozatosan 29-19-re elhúzott a Dunaferr, már úgy tűnt, hogy a kiütéses sikert arathat, ám a vendégek ekkor sem törtek meg, sőt… A hajrára elfáradtak a magyar játékosok, egyre több lett az eladott labda, rendre kimaradtak a helyzetek, s a büntetőket hibátlanul értékesítő, 13 gólig jutó Petrovics vezérletével 32-28-ra felzárkóztak. Még összeszedte magát a Dunaferr, s végül nagy küzdelemben 34-29-re nyert. Épp anynyival, amennyivel egy esztendeje az EHF-kupa-döntőben, ám az ötgólos előny akkor kevés volt.
A Farumban vasárnap 16.15-kor sorra kerülő visszavágón ennek ellenére sem lesz könnyű dolga a magyar csapatnak, mert a dánok hazai pályán mindig félelmetesek.
A másik ágon, 1. mérkőzés: Larvik HK (norvég)–Krim Ljubljana (szlovén) 30-33.

A férfi kézilabda NB I, rájátszás: Elektromos–Fotex 21-33, Szeged– Nyíregyháza 29-16. Az állás: 1. Fotex 10, 2. Szeged 7, 3. Dunaferr 5.



Megnyugtató előny.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.