Kiütéssel nyerte meg Julio Pablo Chacón a Bokszvilágtanács latin-amerikai bajnoki övéért rendezett mérkőzést, így nincs akadálya annak, hogy – amint arról lapunk hasábjain is beszámoltunk – az argentin öklöző december 18-án szorítóba lépjen a Győrben rendezendő gálán Nagy János ellen.
Az argentin bunyós ellenfele Ricardo Fabricio Chamorro volt, aki a 8. menetben többször is a padlóra került, majd a következő felvonásban ott is maradt. A decemberi összecsapás – a pehelysúlyú világbajnoki címet 2001-ben Kovács István ellen megszerző – Chacón és Nagy János tavaly októberben rendezett meccsének visszavágója is lesz egyben. Az akkori találkozót a Bokszvilágszervezet (WBO) és a Bokszvilágszövetség (WBA) magyar kisvilágbajnoka vitatott körülmények között – szabálytalanul, mélyütéssel – technikai K. O.-val nyerte meg.
Chris Byrd a Nemzetközi Bokszföderációnál, John Ruiz a Bokszvilágszövetségnél védte meg nehézsúlyú világbajnoki címét a New York-i Madison Square Gardenben rendezett gálán. Byrd úgy csikarta ki a győzelmet, hogy a második menetben Jameel McCline egy jobbegyenessel padlóra küldte őt. A tizenkét menetes összecsapás első öt felvonásában a kihívó volt fölényben, viszont utána már a címvédő irányított. Byrd – aki 38 győzelem mellett két vereséget és egy döntetlent jegyez – harmadszor védte meg címét.
A Puerto Ricó-i Ruiz szintén szoros csatában, egyhangú pontozással bizonyult jobbnak Andrew Golotánál. A küzdelem nem hozott látványos ökölvívást, így a találkozó arról marad emlékezetes, hogy a címvédő edzője az első menet után nekiesett Golota trénerének, majd a nyolcadik során elküldték a szorítótól.
A gálán kötelek közé lépett két korábbi világbajnok is: Evander Holyfield kikapott, míg Hasim Rahman nyert.

Más ügyekkel is összefügghet a svéd testvérek eltűnése Baranyában