Serena Williams és Sarapova párbaja

T e n i s z

MTI
2004. 11. 16. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Los Angelesben a hazai pályán szereplő Serena Williams és az orosz Marija Sarapova került be a döntőbe a női teniszezők hárommillió dollár összdíjazású világbajnokságán. Az amerikai klasszis az elődöntőben elsősorban remek adogatásainak és röptejátékának köszönhetően győzte le a francia Amelie Mauresmót egy változatos, háromjátszmás mérkőzésen. Az első szettet megnyerő francia teniszező számára a vereség egyben azt is jelenti, hogy nem tudta visszavenni az első helyet a világranglistán a szintén amerikai Lindsay Davenporttól, aki így biztosan éllovasként zárja az évet. A másik elődöntőben az idei wimbledoni győztes orosz Sarapova honfitársát, a Roland Garros-bajnok Anasztaszja Miszkinát verte, méghozzá Williamshez hasonlóan három játszmában.
Női vb, elődöntők: S. Williams (amerikai, 7.)–Mauresmo (francia, 2.) 4:6, 7:6 (7-2), 6:4, Sarapova (orosz, 6.)–Miszkina (orosz, 3.) 2:6, 6:2, 6:2.

A Houstonban zajló ATP-világbajnokságon a címvédő amerikai Bryan ikerpár, Bob és Mike meglepetésre két sima játszmában vereséget szenvedett a svéd Jonas Björkman és az ausztrál Todd Woodbridge alkotta duótól.
ATP-világbajnokság, 2. játéknap. Kék csoport: Bhupathi, Mirnyij (indiai, fehérorosz)–Etlis, Rodriguez (argentin) 6:3, 7:6 (7-5), Björkman, Woodbridge (svéd, ausztrál)–B. Bryan, M. Bryan (amerikai) 6:3, 6:4. Vörös csoport: Knowles, Nestor (bahamai, kanadai)–Malisse, O. Rochus (belga) 5:7, 7:6 (7-2), 6:4.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.