Szenzációsan rajtoltak a magyar úszók a trieszti rövid pályás Európa-bajnokságon: már a nyitónapon két aranyérmet nyertek, ráadásként Cseh László megdöntötte a világcsúcsot.
Tartva az időrendet, az első diadalt Boulsevicz Beatrix aratta 200 pillangón. A legjobb idővel került be a fináléba, ahol 150 méterig beérte a harmadik pozícióval, maga elé engedve a nála jóval korosabb német Mehlhornt és a dán Jacobsent. Az utolsó ötvenen azonban robbantott, lehajrázta őket, és 2:06.62 perces új magyar rekorddal nyerte meg az aranyérmet.
Cseh László favoritként versenyzett 200 vegyesen, már az első hosszon mindenkit leszakított, egyetlen ellenfele a világrekord volt. De az sem sokáig, mert 1:53.46-os remek idejével új csúcsot állított fel. Ugyanebben a számban Kerékjártó Tamás 1:57.41-gyel ötödik lett.
A női 200 vegyesen is két finalistánk volt, közülük Kovács Ágnes egy ideig dobogóesélyesnek tűnt, mellen fel is jött a harmadik helyre, de gyorson visszaesett a negyedikre, ám ehhez az eredményhez is meg kellett döntenie 2:12.36-tal a magyar csúcsot. Hosszú Katinka nyolcadikként csapott célba.
Az osztrák Markus Rogan férfi 200 háton 1:50.43 perces világ-, az orosz Jurij Priljukov 400 m gyorson 3:37.81-es Európa-csúccsal lett aranyérmes.
Aggódhatnak a szurkolók? A Fradi gólszerzője is talált hibát a csapat játékában
