Idény végi formában versenyeztek a magyarok az öttusa Világkupa-sorozat pekingi döntőjében. A férfiaknál az Európa- és világbajnok Horváth Viktor, a hölgyeknél Máthé Vivien szerepelt a legjobban, ám előbbi is csak az ötödik, utóbbi pedig a kilencedik helyen végzett.
Először, szombaton a férfiak versenyét rendezték meg. Horváth nem kezdett jól (lövészetben 181 kör), Németh viszont 191 körrel, a kínai Csien Csen-huával azonos eredménnyel megnyerte ezt a tusát. A vívásban viszont ő gyengélkedett, eggyel több vereséget gyűjtött, mint győzelmet. Balogh Gábor az első három tusában jól teljesített, ezek végeztével a hatodik helyen állt, ám – idén sokadszor, ami korábban nem volt rá jellemző – elrontotta a lovaglást, visszacsúszott, s végül csak tizennegyedik lett. Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány megismételte korábbi kijelentését, miszerint az Eb és vb után nem készültek külön erre a viadalra, elsősorban a helyszíni tapasztalatszerzést tartották szem előtt, és ebből a szempontból hasznos volt a Vk-döntő.
A magyar nők még a férfiaknál is halványabban szerepeltek, az olimpiai bajnoki címvédő Vörös Zsuzsa tizennyolcadik helye kicsit váratlan. Elfogadhatóan lőtt (183 kör), a másik négy tusában meglehetősen közepesen versenyzett. A két döntő első helyezettje, a litván Krungolcas, illetve az egyiptomi Medani kvótához jutott.
Eredmények, férfiak: 1. Krungolcas (litván) 5748 pont, … 5. Horváth Viktor 5588, … 7. Németh Róbert 5560, … 14. Balogh Gábor 5476. Nők: 1. Medani (egyiptomi) 5536, … 9. Máthé Vivien 5448, … 18. Vörös Zsuzsanna 5300.
Rövid volt az orgoványi ámokfutás
