Magyar vitorlás keresi Rakonczayt

Február hetedike óta nincs hír az Atlanti-óceán átevezésére vállalkozó magyarról.

BL
2012. 02. 21. 12:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A sportember Vitéz nevű kenuján a világon elsőként vágott neki teljesen egyedül az Atlanti-óceán átevezésének Portugáliából. Február hetedike óta azonban nincs hír róla.

Felesége, Rakonczay Viktória kedden elmondta: a vitorlázók felajánlották, hogy igyekeznek azon az útvonalon haladni, amelyen a férje is, és tüzetesen figyelik majd az óceánt, hogy megtalálják a kenut és utasát. „Nagyon pici esély van arra, hogy esetleg meglátják. Ha egy kilométernél távolabb van a kenu, már nehéz észrevenni, és a hullámok is kitakarhatják. Sokkal valószínűbb, hogy Gábor pillantja meg a vitorlást, és kilő egy rakétát, hogy felhívja magára a figyelmet” – vélekedett Rakonczay Viktóra.

A vitorlás valószínűleg a jövő hét közepére érhet abba a térségbe, ahol Rakonczay feltételezhetőn tartózkodik. „Ebben az időszakban sok hajó kel át az Atlanti-óceánon, így remélhetőleg hamarosan érkezik jelzés arról, hogy merre jár éppen Gábor” – tette hozzá a feleség, aki továbbra is az elektromos rendszer, illetve a telefon meghibásodásában látja a problémát, mert „Gábor tuti rendben van”.

A sportember 2011. december 21-én hagyta el a portugáliai Lagos kikötőjét, és 2012. január 6-án, magyar idő szerint hajnali 1:40-kor érkezett meg a kanári-szigeteki Las Palmasba. Ezt a távolságot a tervezett 20 nap helyett 16 nap alatt sikerült teljesítenie, amivel világrekordot döntött. Néhány napos pihenő után január 25-én indult el újra.

A www.atlantix.eu honlapon olvasható részletes beszámoló szerint február 5-én egy hatalmas hullám felborította a Vitézt. Miután Rakonczaynak sikerült visszamásznia a fedélzetre, a kenu nem sokkal később újra felborult, és csaknem 100 liter víz ömlött be a kabinba, amely mindent eláztatott. A honlap szerint „valószínűleg azért sem jelentkezett még Gábor, mert a kabin még mindig nem tudott kellően kiszáradni. Előfordulhat az is, hogy a telefon túl sokáig volt nedves belülről, és a sós, tengeri levegő jobban igénybe vette, ezért már nem fog tudni működni. Ebben az esetben csak egy másik hajóval történő találkozás esetén kaphatunk hírt Gáborról.”

A túra második szakaszában Rakonczay 5200 kilométert kíván megtenni közel három hónap alatt, tervei szerint április elején érkezik a karib-tengeri Antiguához.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.