A Veszprém pazar védekezéssel verte a Leónt a BL-ben

Az MKB Veszprém 23–20-ra nyert a spanyol Ademar León vendégeként a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

KG
2013. 03. 17. 17:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magyar együttes remek védekezést bemutatva, a kiválóan teljesítő kapus, Mirko Alilovic hathatós közreműködésével múlta felül riválisát. A spanyolok csak egyszer, néhány perc erejéig vezettek a találkozón, de a meccs összképe alapján megérdemelt volt a Nagy László vezette Veszprém sikere.

A két együttes tavaly ugyanebben a szakaszban találkozott a BL-ben, s akkor a León jutott tovább, mégpedig egy emlékezetes mérkőzés utolsó pillanataiban szerzett góllal.

A Veszprém jól kezdett, Nagy László két góljával ellépett, a hazaiak azonban viszonylag hamar szépítettek. Ezt követően hosszú percekig nem talált be egyik csapat sem, majd a magyarok növelték előnyüket, a spanyolok azonban nem akarták hagyni, hogy elhúzzon az ellenfél (2–3), amely aztán hétméteresből volt negyedszer eredményes (2–4). A támadójáték ezután mindkét oldalon megélénkült, 10 perccel a félidő vége előtt viszont még mindig kétgólos volt a veszprémi vezetés (4–6). Az első emberelőnyös helyzetét gólra váltotta a León, aztán Császár Gábor büntetőt értékesített, majd a spanyolok kiegyenlítettek (7–7). Antonio Carlos Ortega vezetőedző időkérése nyomán hamar újra két gól volt a Veszprém előnye, sőt a szünetben hárommal vezetett a magyar együttes.

Vendéggóllal indult a második félidő, a León azonban rövid idő alatt kétszer is betalált. Nagy László ellen sehogy sem sikerült eredményesen védekeznie a hazaiaknak, az ő duplájával, hatodik és hetedik góljával a 37. percben megint három volt a Veszprém előnye (11–14). Ezután közel hat percig nem tudott betalálni a vendégcsapat, igaz, a hazaiak is kapkodva játszottak, ezért negyedórával a vége előtt még mindig a magyarok álltak jobban (13–16). A végjátékhoz közeledve felélénkült a León játéka, óriási küzdelemben egyenlített (17–17), majd 10 perccel a lefújás előtt – először a mérkőzés során – már vezetett is. Védekezésben visszaesett a magyar csapat teljesítménye, de a spanyolok nem tudtak nagyon elhúzni, sőt az utolsó öt percnek egyenlő állásnál vágtak neki a felek (19–19). A hajrát a még emberhátrányban is eredményes Veszprém bírta jobban, s végül megérdemelten nyerte az összecsapást.

A visszavágóra jövő szombaton Veszprémben kerül sor.

Férfi BL, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

Ademar León (spanyol)–MKB Veszprém 20–23 (8–11)

gól: Camillo 5, Campos 4/1, Iosu 3, Castro 2, Vranjes 2, Cabanas 1, Carou Gonzalez 1, Pineiro 1, Ruesga 1, illetve Nagy L. 7, Dzsamali 6, Terzic 3/1, Gulyás 2, Iváncsik G. 2, Császár 1/1, Rodriguez 1, Sulic 1

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.