Együtt Buzánszky és Beckenbauer

A Vasas Kubala Akadémia U14-es csapata képviseli Magyarországot a Foci a barátságért nevű programban.

BL
2013. 05. 02. 21:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az összesen nyolc ország részvételével megvalósuló Foci a barátságért nemzetközi programban hazánkat képviselő Vasas Kubala Akadémia U14-es csapata az előző év során korosztályának győztese lett a bajnokságban, 2012 őszén pedig a nemzetközi Intesa U14-es Labdarúgó Kupán, egyedüli magyar csapatként, 2. helyezést ért el, a döntőt az AC Milannal játszotta.

„Minden labdarúgónak és minden szurkolónak tisztelnie kell azokat az értékeket, amelyeket ez a program hangsúlyoz, éppen ezért örülünk annak, hogy részt vehetünk benne, az pedig külön elismerés az akadémiánknak, hogy a csapatunk az egész országot képviselheti a nemzetközi fórumon Londonban” – mondta Kovács Norbert, a Vasas Kubala Akadémia ügyvezető igazgatója.

A program által képviselt értékek fontossága miatt olyan nagykövetek álltak a Foci a barátságért mellé, mint Franz Beckenbauer, Magyarországon pedig Buzánszky Jenő. „A futballban nincsenek egyéni eredmények, ez csapatjáték, amelyben ugyanúgy egyenlő félként kell kezelni a társainkat, mint az ellenfél játékosait. Ezért is lehet ez a sportág kiváló eszköz ahhoz, hogy a fiatalokban is erősítsük egymás elfogadásának, a különböző kultúrák értékeinek tiszteletét” – mondta a legendás Aranycsapat hátvédje, aki a mai napig aktív szerepet vállal a sportéletben, így a foci népszerűsítésében is.

A Foci a barátságért programban részt vevő gyermekcsapatok Londonban fognak találkozni, ahol május 24–26. között, a Bajnokok Ligája-döntő előtt rendezik az Első Nemzetközi Foci a Barátságért Gyermekfórumot. A Vasas Kubala Akadémia U14-es csapata mellett az Egyesült Királyság, Németország, Oroszország, Szerbia, Bulgária, Szlovénia és Görögország 10–16 éves labdarúgói vesznek részt a rendezvényen. A magyar csapat tagjai a program során olyan híres klubok ifjúsági csapataival találkozhatnak, mint a Chelsea, a Schalke 04, a Zenyit Szankt-Petyerburg és a Crvena Zvezda.

Az esemény célja, hogy a tolerancia, egyenlőség és egészséges életmód fontosságát erősítsék a tinédzserekben, amire a futball az egyik legalkalmasabb eszköz. A fórum során a fiatal sportolók futballsztárokkal együtt vitatják meg, hogyan lehet a Foci a barátságért programban kiemelt értékeket közvetíteni saját országaikban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.