Félmaraton: 7305-en értek célba

A 28. Nike Budapest Félmaraton egyben magyar bajnokság is volt, így a férfiaknál Kovács Tamás, a nőknél pedig Papp Krisztina – utóbbi ötödször – nyerte meg az ob-t.

GM
2013. 09. 08. 12:45

A szervező Budapest Sportiroda közleménye szerint a férfiak versenyében a 32 éves kenyai Henry Kemboi teljesítette a leggyorsabban a 21,0975 kilométeres távot, mögötte Kovács Tamás végzett a második, a svájci Adriann Lehmann pedig a harmadik helyen. A nőknél Papp Krisztina rajt-cél sikert aratva nyerte a félmaratont, klubtársa, Erdélyi Zsófia, valamint a kenyai Gladys Jepkurui Biwott előtt. A félmaraton egyben magyar bajnokság is volt, így a férfiaknál Kovács Tamás, a nőknél pedig Papp Krisztina – utóbbi ötödször – nyerte meg az ob-t.