A Real, az MU és a PSG is továbbment a BL-ben

A Real Madrid, a Manchester United és a Paris Saint-Germain is biztosította helyét a legjobb 16 között.

2013. 11. 27. 22:15

A szerdai játéknapon a spanyol sztárcsapat – Cristiano Ronaldo nélkül – Sergio Ramos kiállítása miatt már a 26. percben emberhátrányba került, ennek ellenére rendkívül könnyedén nyert. A B csoport másik mérkőzésén a Juventus Arturo Vidal mesterhármasával győzött a Köbenhavn ellen, igaz, a chilei középpályás kétszer büntetőből volt eredményes. A zárófordulóban így a torinóiaknak már a döntetlen is elég a Galatasaray otthonában.

Az A csoportban a Manchester United Antonio Valencia, valamint Chris Smalling góljaival már az első félidőben eldöntötte a Bayer Leverkusen otthonában rendezett összecsapást, végül 5–0-ra nyert. A csoport másik találkozóján a Sahtar Donyeck szintén biztosan győzött a Real Sociedad ellen, így a második helyről várhatja az utolsó fordulót.

A C csoportban a Paris Saint-Germain a 100. BL-mérkőzésén pályára lépő Zlatan Ibrahimovic góljával már 7. percben vezetést szerzett Megyeri Balázs csapata, az Olimpiakosz ellen, de a második félidő első percétől Marco Verratti kiállítása miatt emberhátrányban futballozott. Ezt a görögök – akiknek kispadján ült a magyar kapus – ki is használták, és a 80. percben Kosztasz Manolasz révén egyenlítettek, de az utolsó pillanatokban Edinson Cavani a hazaiak javára döntötte el az összecsapást. A csoport másik mérkőzésén a Benfica a 90. percben lőtt góllal nyert az Anderlecht vendégeként.

A D csoportban a címvédő Bayern München Arjen Robben, Mario Götze és Thomas Müller góljaival 3–1-re nyert szerdán a CSZKA Moszkva otthonában. A müncheni alakulat – amely már az előző körben kiharcolta a 16 közé jutást – sorozatban tizedik mérkőzésén diadalmaskodott a legrangosabb európai kupasorozatban, erre korábban még nem volt példa. Josep Guardiola tanítványai ezen felül klubcsúcsot állítottak be, ugyanis sorozatban ötödik idegenbeli európai kupamérkőzésüket nyerték meg, ez korábban csak az 1995–96-os szezonban UEFA-kupa-győztes alakulatnak sikerült.

Bayer Leverkusen (német) – Manchester United (angol) 0-5 (0-2)
gól: Valencia (22.), Smalling (30., 77.), Evans (66.), Nani (88.)

Sahtar Donyeck (ukrán) – Real Sociedad (spanyol) 4-0 (1-0)
gól: Luiz Adriano (37.), Alex Teixeira (48.), Douglas Costa (68., 87.)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Manchester United 11 pont, 2. Sahtar Donyeck 8, 3. Bayer Leverkusen 7, 4. Real Sociedad 1

Real Madrid (spanyol) – Galatasaray (török) 4-1 (1-1)
gól: Bale (37.), Arbeloa (51.), Di María (63.), Isco (81.), illetve Umut Bulut (38.)
kiállítva: Ramos (26., Real Madrid)

Juventus (olasz) – FC Köbenhavn (dán) 3-1 (1-0)
gól: Vidal (29., 60., 63., az első kettőt 11-esből), illetve Mellberg (56.)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Real Madrid 13, 2. Juventus 6, 3. Galatasaray 4 (7-14), 4. FC Köbenhavn 4 (4-11)

Anderlecht (belga) – Benfica (portugál) 2-3 (1-1)
gól: Mbemba (18.), Bruno (77.), illetve Matic (34.), Mbemba (52., öngól), Rodrigo (90.)

Paris Saint-Germain (francia) – Olimpiakosz (görög) 2-1 (1-0)
gól: Ibrahimovic (7.), Cavani (90.), illetve Manolasz
kiállítva: Verratti (46., Paris Saint-Germain)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Paris Saint-Germain 13, 2. Olimpiakosz 7 (7-7), 3. Benfica 7 (6-7), 4. Anderlecht 1

Manchester City (angol) – Viktoria Plzen (cseh) 4-2 (1-1)
gól: Agüero (33.), Nasri (65.), Negredo (78.), Dzeko (90.), illetve Horava (43.), Tecl (69.)

CSZKA Moszkva (orosz) – Bayern München (német) 1-3 (0-1)

A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Bayern München 15 pont, 2. (már továbbjutott) Manchester City 12, 3. CSZKA Moszkva 3, 4. Viktoria Plzen 0